20.7 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
26.4 C
İzmir
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıAhşap ustalığını öğrendi imalathane açtı

  Ahşap ustalığını öğrendi imalathane açtı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Uluslararası bir firmada tercüman olarak çalışan 1 çocuk annesi Derya Ayyıldız (47), merak saldığı ahşap ustalığını öğrendi merdiven imalathanesi açtı.

  Özel tasarımlarla merdiven imal eden Ayyıldız, “Kadınlar yapı olarak çok güçlü karakterlere sahipler, bunu dışa vurmak gerekiyor” dedi.

  Almanya‘da dünyaya gelen ve 12 yıl boyunca uluslararası bir firmada tercümanlık yapan Derya Ayyıldız, evlendikten sonra Samsun’a yerleşti. Ahşap ustalığına merak salan ve işi öğrenen Ayyıldız, merdiven imalathanesi açtı. Ustalarıyla ahşap merdiven imal eden Ayyıldız tasarımları ile dikkat çekiyor. 3 yıldır ahşap ustalığı yapan Derya Ayyıldız, işlerini her geçen gün büyütüyor.

  Ahşap ustalığını öğrendi imalathane açtı
  Ahşap ustalığını öğrendi imalathane açtı

  ‘KİŞİNİN SADECE İSTEMESİ LAZIM’

  Ağaca dokunmak ve onu hissetmenin bambaşka bir keyfi olduğunu belirten Ayyıldız, “Bir yıl kadar diğer çalışanları izleme dönemim oldu. Ardından işin püf noktalarını kavrayarak çalışmaya başladım. Başaracağımı en başından biliyordum, çünkü yapı olarak böyle bir karaktere sahibim. Öğrendiğim bilgilerle bu alanda aktif olarak çalışmaya başladım. 3 senedir de bu işi aktif olarak icra ediyorum. Bir kadın isteyerek nasıl avukat, doktor olabiliyorsa bir marangozda olabilir. Kişinin sadece bunu istemesi lazım. Yapmak istediğiniz şey her neyse onu yapabilirsiniz. O güç kadınlarda gerçekten var. Ben bunu başardım ve işimde daha ileriye gidip, çok güzel şeyler başarmak istiyorum” dedi.

  ‘EGO’MU KAPININ DIŞINDA BIRAKTIM’

  Mesleğinin zaman zaman çok riskli olduğunu söyleyen Ayyıldız, “Kadınlar yapı olarak çok güçlü karakterlere sahipler. Sadece bunu dışa vurmak gerekiyor. Bizim işimizde makinelerin başında çalışmak gerçekten tehlike arz ediyor. Kuralları bildiğiniz zaman kendinizi koruyabilirsiniz ama ufacık yanlış bir hareketinizde kendinizi incitebiliyorsunuz.

  Uluslararası bir firmada tercüman olarak çalışan 1 çocuk annesi derya ayyıldız (47), merak saldığı ahşap ustalığını öğrendi merdiven imalathanesi açtı.
  Uluslararası bir firmada tercüman olarak çalışan 1 çocuk annesi Derya Ayyıldız (47), merak saldığı ahşap ustalığını öğrendi merdiven imalathanesi açtı.

  İşe gelirken egomu kapının dışında bırakıyorum. Ben burada işveren kişiyim ama aynı zamanda çalışanım. Burada yeri geliyor patron oluyorsunuz, yeri geliyor elinize süpürgeyi alıyorsunuz. Ne zaman egonuzu giyerek adım atarsanız o zaman kaybetmeye mahkum olursunuz. Kısacası ben başarımı egomu kapıda bırakarak elde ettim” diye konuştu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler