21.6 C
Ankara
18.5 C
İstanbul
26 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatAhmet Yeşil 138'inci sergisini açtı

  Ahmet Yeşil 138’inci sergisini açtı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Mersin’de ressam Ahmet Yeşil’in (53) 138’inci sergisi olan ‘Yer, zaman ve mekan’ temalı resim sergisi, adının verildiği sanat galerisinde açıldı.

  Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi yerleşkesinde, Ahmet Yeşil’in adını taşıyan sanat galerisi, ressamın en kapsamlı ve 138’inci sergisi olan ‘Yer, zaman ve mekan’ temalı resim sergisiyle açıldı. Açılış törenine ressam Ahmet Yeşil, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sanatseverler katıldı. Törende konuşan ressam Yeşil, galerinin açılışında emeği geçenlere teşekkür etti.

  Ahmet yeşil 138'inci sergisini açtı
  Törende konuşan ressam Yeşil, galerinin açılışında emeği geçenlere teşekkür etti.

  Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergide, 18 yaşında geçirdiği rahatsızlık sonucu yürüme yetisini kaybeden ve ip figürleriyle yaptığı resimlerle dünyaca ünlenen Ahmet Yeşil’in 72 eseri yer alıyor.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler