TRY - Türk Lirası
EUR
20,198
USD
18,829
GBP
22,743
CNY
2,773
9 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerPolitikaAhmet Budak'ın aracına mermi konuldu

Ahmet Budak’ın aracına mermi konuldu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Şanlıurfa’da CHP İl Başkanlığı’na kayyum olarak atanan Ahmet Budak’ın aracının ön camına, devir teslim töreni öncesi Kalaşnikof mermisi bırakıldı.

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Çidir, 7 ay önce görevden alınıp, yerine Ferhat Karadağ kayyum olarak atandı. 7 aydır görev yapan Karadağ’ın 45 gün içerisinde kongre yapmak yerine 5 ilçe yönetimini görevden alması sonrası, mahkeme kararı ile CHP İl Başkanlığı’na bu kez Ahmet Budak kayyum olarak atandı. Bugün yapılacak devir teslim töreni öncesi Budak, evinin önündeki minibüsün sileceğine Kalaşnikof mermisi bırakıldığını gördü.

Ahmet budak'ın aracına mermi konuldu
Ahmet Budak’ın aracına mermi konuldu

Budak’ın ihbarı sonrası inceleme yapan polis, şüpheli ya da şüpheli yakalamak için çalışma başlattı. Konuya ilişkin Budak da “Devir teslim törenine gitmek için sabah evimin önüne çıktım, arabama bindim. Biner binmez, arabanın ön camındaki Kalaşnikof mermisini gördüm. Hemen emniyet güçlerini aradım. Olayla ilgili çalışmalar yapılıyor” dedi.

BUDAK GÖREVİNE BAŞLADI

CHP Şanlıurfa İl Başkanlığı’nda kayyum olarak atanan Ahmet Budak, polisin yoğun güvenlik önlemi altında görevine başladı.

Şanlıurfa’da daha önce kayyum olan, ancak partiyi kongreye götürmediği için görevden alınan Ferhat Karadağ’ın yerine Ankara 5’inci Sulh Hukuk Mahkemesi kararıyla kayyum olarak atanan Ahmet Budak, parti binasındaki törenle görevine başladı.

Ahmet budakin aracina mermi konuldus - politika - haberton
Ahmet budak'ın aracına mermi konuldu 1

Sabah saatlerinde park halindeki aracın ön camının sileceğine uzun namlulu Kalaşnikof marka tüfeğe ait mermi konulup, kendisine gözdağı verildiğini ancak korkmadan görevi devraldığını söyleyen Ahmet Budak, “CHP’yi ilerletmek için elimizden ne geliyorsa hep beraber yapmaya çalışacağız. Ankara 5’inci Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından 5 kişilik kayyum heyeti olarak atandık. Kayyum heyeti olarak partiyi 45 gün içinde kongreye götüreceğiz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler