TRY - Türk Lirası
EUR
19,582
USD
18,642
GBP
22,754
CNY
2,673
8 Aralık 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAğrı'ya getirilen balıkçı teknesi ilgi odağı oldu

Ağrı’ya getirilen balıkçı teknesi ilgi odağı oldu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Samsun’dan lokanta olarak kullanılmak üzere Ağrı’ya getirilen balıkçı teknesi ilgi odağı oldu

Ağrılı genç girişimci Ömercan Kaya, Millet Bahçesi’ndeki Taşlıçay Deresi’nde lokanta olarak kullanmak için Samsun’dan aldığı balıkçı teknesini, 3 gün süren yolculuğun ardından TIR’la Ağrı’ya getirdi. Vatandaşlar, deniz olmayan kentte dev balıkçı teknesinin dereye indirilişini film izler gibi izledi. Balıkçı teknesini kafe ve lokantaya çevirmek için getirdiklerini belirten Kaya, olumlu tepkiler aldıklarını söyledi.

‘TÜRKİYE’NİN BÜTÜN LİMANLARINA BAKTIK’

Nuh’un Gemisi‘nden esinlenerek Ağrı’ya tekneden işletme açma düşüncesini gerçekleştirebilmek için detaylı bir araştırma yaptığını belirten Ömercan Kaya, “Üniversiteden yeni mezun oldum. Kendi işimi kurmak istedim. Ağrı’da güzel bir millet bahçemiz var. Biz de bunu değerlendirerek bir değişiklik yapmak istedik. Ağrı denince Nuh’un Gemisi akla geliyor. Bundan yola çıkarak böyle işletme oluşturmak istedik. İşletmemizin adı da ‘Nuh’un Gemisi’ olacak. Biz bu tekneyi almadan önce baya bir araştırdık. Türkiye’nin bütün limanlarına baktık. En son Samsun’da bulduk ve aldık. 3 günlük bir yolculuk oldu. Tekneyi burada görenlerden oldukça olumlu tepkiler aldık. Halkımız baya bir ilgi gösterdi. Bu tekneyi iki katlı bir işletmeye çevireceğiz. Güzelce bir elden geçirip işletmeye uygun hale getireceğiz. Şu ana kadar 1,5- 2 milyonluk bir masrafımız oldu” diye konuştu.

Ağrı’ya getirilen tekne ilgi odağı oldu

Balıkçı teknesini görünce şaşırdıklarını söyleyen vatandaşlardan Mehmet Bayram, “Memleketimiz için çok iyi bir girişim olmuş. Buraya yakışır bir işletme olur. Çok beğendik” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler