TRY - Türk Lirası
EUR
20,780
USD
19,052
GBP
23,485
CNY
2,790
23 Mart 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıAğrılı kadınlar depremzedelere kışlık giysi dokuyor

Ağrılı kadınlar depremzedelere kışlık giysi dokuyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ağrı’da halk eğitim merkezlerinde kurs gören kadınlar, usta öğreticilerle birlikte depremzedelere gönderilmek üzere kışlık giysi dokuyor. 

Kahramanmaraş’ta 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki 10 ili etkileyen depremler, tüm Türkiye’yi sarstı. Deprem felaketinin ardından Ağrı Halk Eğitim Merkezi’nde çeşitli kurslara katılan kadınlar, kışlık giysi dokumak için gönüllü oldu. Halk eğitim merkezinin dikim atölyesinde eğitim alan kadın kursiyerler, gönüllüler ve usta öğreticiler tarafından battaniye, polar, çocuk giysisi yapmaya başladı. Kadınların hazırladığı ürünler halk eğitim merkezi çalışanları ve gönüllüler tarafından paketlenerek deprem bölgesine gönderiliyor. 

Ağrılı kadınlar depremzedelere kışlık giysi dokuyor
Ağrılı kadınlar depremzedelere kışlık giysi dokuyor

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kasım İhsan Polat, depremzedeler için hayırseverlerin destekleri ile kumaş temin edildikten sonra çalışmalara başladıklarını belirtti.

Hazırlanan yüzlerce ürünün Ağrı Valiliği ve AFAD koordinesinde deprem bölgelerine ulaştırıldığını ifade eden Polat, “Kursiyerlerimiz, usta öğreticilerimiz ve gönüllüler tarafından gelen talep doğrultusunda battaniye, çorap ve kışın sıcak tutabilecek ürünleri üretmeye başladık. Kumaşları temin ettikten sonra gönüllülerimiz, kursiyerlerimiz, usta öğreticilerimiz ve öğretmenlerimizin katkıları ile deprem bölgelerine yollanmak üzere yüzlerce battaniye, polar ve çocuk giysisi hazırlayarak ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırmak üzere paketliyoruz. Öncelikle herkes gibi bizler de çok üzgünüz. Bundan sonraki süreçte de Ağrı Halk Eğitim Merkezi olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. 

Ağrı'da halk eğitim merkezlerinde kurs gören kadınlar, usta öğreticilerle birlikte depremzedelere gönderilmek üzere kışlık giysi dokuyor.  
Ağrı’da halk eğitim merkezlerinde kurs gören kadınlar, usta öğreticilerle birlikte depremzedelere gönderilmek üzere kışlık giysi dokuyor. 

‘YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ’ 

Halk eğitim merkezi usta öğreticilerinden İpek Altıntaş, “Kadın arkadaşlarla birlikte atölyemizde battaniye, polar, çocuk giysisi yaptık. Oturup izlemek istemedik. Allah katkıda bulunan herkesten razı olsun. Burada herkes gönüllü olarak çalışıyor. Sağ olsunlar müdürlerimiz de bizlere destek verdi. Çok şükür güzel şeyler ortaya çıktı. Bebek battaniyeleri, orta boy battaniyeler, çocuk giysileri yaptık. Gerçekten çok üzgünüz. Burada oturduğumuz yerden iyi temennilerle bir şeyler yapamayacağımızı anladık ve harekete geçtik. Ürünlerimizi yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler