TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
18 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
27.4 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamAğrı ve Ardahan'da okullarda eğitime ara verildi

  Ağrı ve Ardahan’da okullarda eğitime ara verildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kar yağışı, Ardahan’ın yanı sıra Ağrı, Erzurum, Erzincan, Kars ve Muş’ta da etkili oluyor. Kar yağışı nedeniyle Ağrı ve Ardahan’da okullarda eğitime ara verildi.

  Ağrı’nın Eleşkirt ve Tutak ile Ardahan’ın Damal ve Hanak ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

  Ardahan‘da dün gece başlayan kar yağışı ve tipi, sabah saatlerinde etkisini artırdı. Belediye ve Karayolları ekipleri, yolların kapanmaması için çalışma başlattı. Yetkililer, tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı özellikle sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmasını istedi. Kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı kentte; vatandaşlar evlerinin, esnaf ise iş yerlerinin önünde biriken karları temizledi. Yoğun kar nedeniyle Damal ve Hanak ilçelerinde okullar tatil edildi. Çıldır’a bağlı Kurtkale köyünde de eğitime bir gün ara verildi.

  Ağrı ve ardahan'da okullarda eğitime ara verildi
  Ağrı ve Ardahan’da okullarda eğitime ara verildi

  KAR DİĞER İLLERDE DE ETKİLİ OLUYOR

  Kar yağışı, Ardahan’ın yanı sıra Ağrı, Erzurum, Erzincan, Kars ve Muş’ta da etkili oluyor. Kar yağışı nedeniyle Ağrı’nın Eleşkirt’ten sonra Tutak ilçesinde de okullarda eğitime ara verildi.

  Kars’ta ise kar yağışı nedeniyle belediye ekipleri çalışma başlattı. Ekipler, sabah saatlerinden itibaren biriken karları temizlemek için yoğun mücadele ediyor.

  Kar kalınlığı Ağrı’da 30, Ardahan’da 20, Muş’ta 18, Kars’ta 10, Erzincan ve Erzurum’da ise 5 santimetre olarak ölçüldü.

  5 İLDE 343 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

  Kar yağışı nedeniyle Ardahan’da 39, Ağrı’da 163, Erzincan’a 35, Kars’ta 51, Muş’ta ise 55 köyün yolu ulaşıma kapandı. Bu kentlerde İl Özel İdaresi ekipleri, kapanan yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler