TRY - Türk Lirası
EUR
20,217
USD
18,831
GBP
22,634
CNY
2,771
6 Şubat 2023, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAğrı-Hamur-Tutak-Patnos devlet yolu hizmete açıldı

Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos devlet yolu hizmete açıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos arasında yaptırılan 70 kilometrelik bölünmüş kara yolu, törenle hizmete açıldı.

Yapımı tamamlanan Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Devlet Yolu, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Tutak ilçesine girişteki viyadükte yapılan törene, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Vali Osman Varol, AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi, Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu ve protokol üyeleriyle vatandaşları katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da törene video konferans yöntemiyle bağlandı. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşma yaptı.

Agri hamur tutak patnos devlet yolu hizmete acildif - yerel haberler - haberton
Ağrı-hamur-tutak-patnos devlet yolu hizmete açıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dünyanın ekonomik krizlerle boğuşurken Türkiye’nin dört köşesinde hizmet ve eser fırtınası estirdiklerini söyledi. Bakan Karaismailoğlu, “Son 20 yıldır yaptığımız yatırımlar sayesinde, akaryakıttan, zamandan, kaza maliyetlerine kadar her yıl ülkece yaklaşık 55 milyar TL tasarruf sağlıyoruz.

29 bin kilometreye yaklaşan bölünmüş yol ağımızın yanında 3 bin 665 kilometre bölünmüş yol inşaatımız da devam ediyor. Bugün de serhat şehrimiz Ağrı’dan Patnos’a uzanan 70 kilometrelik kuzey-güney aksındaki bölünmüş yol bütünlüğünü sağlayacak Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Yolu’nu açmanın heyecanı, mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz.

Agri hamur tutak patnos devlet yolu hizmete acildis - yerel haberler - haberton
Ulaştırma ve altyapı bakanlığı tarafından ağrı-hamur-tutak-patnos arasında yaptırılan 70 kilometrelik bölünmüş kara yolu, törenle hizmete açıldı.

Bu yolumuz başta tarım, hayvancılık, sanayi ve turizm olmak üzere Ağrı’nın sosyo-ekonomik gelişimine önemli katkılar sağlayacaktır. Güzel vatanımızın kalkınmasına, vatandaşlarımıza iş olacak, aş olacak, ekonomik canlılığa katkı verecek yollar, köprüler, limanlar, tüneller inşa ederek destek veriyoruz.

Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Yolu’nun tamamlanmasına katkı sağlayan bütün çalışma arkadaşlarıma da gönülden teşekkür ediyorum. Projemizin başta Ağrı olmak üzere tüm ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 70 kilometrelik bölünmüş yolun kurdelesi davul-zurna eşliğinde kesildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler