14 C
Ankara
9.9 C
İstanbul
17.9 C
İzmir
Pazar, Nisan 18, 2021
Diğer
  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!
  Ana SayfaHaberlerYaşamAğrı Dağı zirvesinde Zafer Bayramı kutladılar

  Ağrı Dağı zirvesinde Zafer Bayramı kutladılar

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!

  Kars Dağcılık ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği (KARSDAK) Spor Kulübü’nden 12 sporcu Zafer Bayramı’nı Ağrı Dağı zirvesinde kutladı.

  KARSDAK Spor Kulübü’nden 10’u erkek, 2’si kadın sporcu; 28 Ağustos’ta 3 bin 200, 29 Ağustos’ta ise 4 bin 200 rakımlı ana kampta kaldıktan sonra 30 Ağustos’ta gece yarısı kafa fenerleriyle 4 saatlik yürüyüş sonunda 5 bin 137 rakımlı zirveye ulaştı.

  Ağrı dağı zirvesinde zafer bayramı kutladılar
  Ağrı Dağı Zirvesinde Zafer Bayramı Kutladılar

  Dağcılar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını zirvede andı. KARSDAK Başkanı Özfer Koçak, “Türkiye’nin çatısı 5 bin 137 metreye ulaştık. Bu güzel bayramı KARSDAK ailesi zirvede kutladı. Tüm ailemize selamlar olsun. 12 sporcumuzla birlikte tırmanışı gerçekleştirdik. 30 Ağustos’un kolay kazanılmadığını özellikle Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına ve KARSDAK ailesine armağan ediyoruz.

  Bu ülkenin kazanılmasında canlarını veren bütün şehitlerimize, emeği geçen bütün büyüklerimize ‘ruhları şad olsun’ diyoruz ve hepsinin önünde saygıyla eğiliyoruz” diye konuştu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler