18.5 C
Ankara
25.3 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
Pazar, Ağustos 1, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarAğlayan gelin çiçeği

  Ağlayan gelin çiçeği

  Avatar of eyüp konak
  Eyüp Konakhttps://haberton.com/
  Eyüp Konak 1989 doğumlu. "Bana Kalırsa Bana Kal" kitabının yazarı. Yer aldığı proje kitapları "Dil İşçileri" "Derdimiz Edebiyat" Yer aldığı sosyal proje kitapları "Kimsesizler" "Kadınlar & Kahıristan" "Sokaklar Çocuk Doğurmaz" Yer aldığı dergiler "Tariz Dergisi" "Varak Dergisi" "Zirvedekiler" Yer aldığı Haber platformları; "Haber Konseyi" "Medya Ege"

  Son Dakika Haberleri

  Belki bir gün karşılaşırız seninle. Kaçak çayların içildiği, tütün kokan bir Mezopotamya köyünde. Dersimli ağlayan gelin çiçeği gibi boynun bükük kalacak belki.

  Sonra başımı kaldırıp bir dağın tepesine, haykıracağım seni seviyorum diye. Ey sevgili, ey gülüşünle hayatı barındıran umudun kızı;

  Hangi özlem cümlesi seni anlatmaya yetebilir. Hangi nehir senden geçemeyecek kadar canına susamış. Ve hangi şehir senden ayrı ayakta kalmış, söylesene! Oysa gelsen toprağına küsmüş tohumlar yeniden canlanacak. Acılar huzuruna kavuşacak.

  Ağlayan gelin çiçeği
  Ağlayan gelin çiçeği

  Anne karnında bebekler bile gülümseyecek ve sarılsan yeniden, iki deniz Okyanusa dönüşecek.
  Ağıt yakan gülüşün yerini, ince bir türküye dönüşecek, sen gelsen şimdi, ağır yangına bırakılmış içime, sular serpilecek.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler