TRY - Türk Lirası
EUR
18,2355
USD
17,9126
GBP
21,6250
CNY
2,6489
23.5 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.7 C
İzmir
7 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerOCHA'dan Afganistan depremine yardım

  OCHA’dan Afganistan depremine yardım

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA), şiddetli depremin yaşandığı Paktika ve Khost bölgesindeki durum hakkında bilgi verirken UNICEF, DSÖ dahil birçok uluslararası yardım ve sivil toplum kuruluşunun Afganistan depreminde yardımları OCHA koordinasyonunda ilerlediğini ifade etti.

  OCHA durum hakkında yaptığı açıklamada “22 Haziran’da yerel saatle 01.30’da Afganistan’ın Orta Bölgesi’nde Paktika ve Khost bölgelerini etkisi altına alan 5.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 10 km derinlikte kaydedilen depremin Kabil dahil komşu illerin yanı sıra İslamabad, Pakistan ve Hindistan’da da hissedildiği bildirildi” denildi.

  Afganistan depremine ochadan yardim - haberler - haberton
  Afganistan depremine OCHA’dan yardım

  GAYAN İLÇESİ’NDE 200’E YAKIN CAN KAYBI

  Paktika bölgesindeki Barmal, Ziruk, Nika ve Giyan ile Khost bölgesindeki Spera ilçesi depremden en fazla zarar gören yerleşim yerleri olduğu ifade edildi. Paktika’daki Gayan ilçesinde 200’e yakın kişinin öldüğü ve çoğu ciddi olmak üzere 100 kişinin yaralandığı ifade edildi. Khost’taki Spera ilçesinde ise 25 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi. OCHA, ölü ve yaralıların tam sayısının henüz doğrulanmadığını vurguladı.

  TÜRK KIZILAYI AFGAN KIZILAYI İLE KOORDİNELİ ÇALIŞIYOR

  OCHA açıklamasında, bölgeye UNICEF tarafından 12 sağlık ekibinin gittiğini, Dünya Sağlık Örgütü ve diğer yardım kuruluşlarından toplamda 14 mobil sağlık ekipleri ile Uluslararası Kurtarma Komitesi (IRC) tarafından 4 mobil sağlık ekibi gönderildiğini ifade etti. Birçok uluslararası yardım ve kurtarma sivil toplum kuruluşunun ortaklaşa çalıştığı ve OCHA’nın liderliğinde tüm yardımın organize edildiği vurgulandı. Afganistan’da görev yapan Türk Kızılay’ının delegasyonu Afgan Kızılay’ı ile koordineli çalıştığını belirtti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler