31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
38.6 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerAfgan büyükelçinin kaçırılan kızı hakkında açıklama

  Afgan büyükelçinin kaçırılan kızı hakkında açıklama

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Afganistan Dışişleri Bakanlığı, yazılı açıklamasında, 16 Temmuz günü Afgan büyükelçinin kaçırılan kızı hakkında açıklama yaptı.

  Afganistan Dışişleri Bakanlığı dün yapılan yazılı açıklamada, Afganistan’ın İslamabad Büyükelçisi Najip Alikhil’in kızının kaçırılma işkence edilme olayıyla ilgili Pakistan hükümetine acil çağrıda bulundu. Afgan Dışişleri, Pakistan’dan Afgan Büyükelçiliği ve Konsolosluklarının güvenliğinin ve diplomat ile ailelerinin dokunulmazlığının sağlanmasını istedi.

  Afganistan Dışişleri Bakanlığı yazılı açıklamasında, 16 Temmuz günü Afganistan’ın İslamabad Büyükelçisinin kızı Silsila Alikhil’in evine giderken birkaç saatliğine kaçırılarak işkence edilmesinden dolayı derin üzüntü duyduklarını ifade etti. Daha sonra serbest bırakılan Alikhil’in hastanede tedavi altına alındığı belirtilerek, Pakistan hükümeti, elçilik ve konsolosluk ailelerinin güvenliğinin acil sağlanması için göreve davet edildi.

  Kaçırılma olayına karışanların en kısa zamanda bulunması ve adalet önüne çıkarılması istenerek Dışişleri Bakanlığının soruşturmayı takip ettiği vurgulandı. Açıklamada, uluslararası anlaşmalar gereği diplomatların ve ailelerinin dokunulmazlığının acilen sağlanması istendi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler