TRY - Türk Lirası
EUR
20,509
USD
18,808
GBP
23,310
CNY
2,786
30 Ocak 2023, Pazartesi
Ana SayfaPolitikaTürkiye Değişim PartisiAf çağrımıza siyasi partilerin uyacağına inanıyorum

Af çağrımıza siyasi partilerin uyacağına inanıyorum

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Af çağrımız kesinlikle siyasi bir çağrı değil, vicdani çağrıdır. Bu vicdani af çağrımıza siyasi partilerin uyacağına inanıyorum” dedi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Kırıkkale F tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde açıklama yaptı. Sarıgül, 9 Nisan’dan bu yana hükümlü ve tutuklular için af çağrısında bulunduğunu belirterek, “Kardeşlik hukuku için toplumsal barış için af istiyoruz.

Pandemi koşulları münasebetiyle acele yargılamalar oldu. Gözden kaçan bazı konular oldu. Pandemi koşulları nedeniyle çeklerini ve senetlerini ödeyemeyen binlerce esnafımız oldu. Özellikle cezaevlerinde dünyaya gelen binlerce çocuk var. Annelerini, babalarını göremeyen evlatlarımız var. Bizim devletimiz; vicdanlı, merhametli ve şefkatli devlettir. Bu nedenle anneler için babalar için ve çocuklar için affet Türkiye’m. Bütün siyasi partilere çağrım; ‘Af çıkarsa bana kaç oy getirir, af çıkarsa bizim durumumuz ne olur’, biz bunlarla meşgul değiliz.

Af çağrımıza siyasi partilerin uyacağına inanıyorum
Af çağrımıza siyasi partilerin uyacağına inanıyorum

TDP olarak af çağrımız kesinlikle ve kesinlikle siyasi bir çağrı değil, vicdani bir çağrıdır. Bu vicdani çağrıya bütün siyasi partilerin uyacağına inanıyorum. Bu noktada MHP’nin attığı adımları çok saygıdeğer buluyorum. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun af ile ilgili sözlerini çok değerli buluyorum” diye konuştu.

Sarıgül, konuşmasının ardından esnaf ziyaretinde bulundu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler