TRY - Türk Lirası
EUR
20,769
USD
19,047
GBP
23,457
CNY
2,791
23 Mart 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYaşamAdıyaman'da çocuklar için oyun çadırları kuruldu

Adıyaman’da çocuklar için oyun çadırları kuruldu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen iller arasındaki Adıyaman’da, çocukların yaşadıkları travmayı atlatmaları için kentin farklı noktalarında oyun çadırları kuruldu.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat’taki 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden en çok etkilenen iller arasındaki Adıyaman’da yaralar sarılmaya çalışılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 25’inci Hudut Tugay Komutanlığı ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından farklı noktalarda kurulan oyun çadırlarında, çocuklara yönelik düzenlenen çeşitli sosyal etkinliklerle depremin travması atlatılmaya çalışılıyor.

Erzurum Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş, özellikle enkaz çalışmaları bittikten sonra insanların yaşadığı travmayı atlatabilmeleri için çalışıldığını belirterek, “31 noktada çadır kentlerde psikososyal destek ekiplerimiz var. Başta kadın, çocuk, yaşlı ve engelli, bizim bakanlık olarak hizmet birimlerimize giren alanlarla ilgili olarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Tabi kriz dönemi gün geçtikçe imkanlar biraz daha iyileşiyor. Şu an birçok yerde de psikososyal destek almak isteyen vatandaşlar da başvurup, uzman psikologlarımız tarafından destek alabiliyor” dedi.

Adiyamanda cocuklar icin oyun cadirlari kuruldus - yaşam - haberton
Adıyaman'da çocuklar için oyun çadırları kuruldu 2

‘İLK GÜNDEN BERİ BÖLGEDEYİZ’

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkan Yardımcısı Enes Kayabaşı, “Türkiye Gençlik Vakfı 81 ilden 360 ilçemizdeki teşkilatımız ve gönüllü kardeşlerimizle beraber özellikle Adıyaman, Malatya, Hatay ve Kahramanmaraş illerimizde kurduğumuz koordinasyon merkezlerimiz vesilesiyle çadırlarımızın ihtiyaç malzemelerimizi buradaki depremzede vatandaşlarımıza dağıtmaya gayret ediyoruz. Çadırlarımızda mutfak, su, battaniye ve çocuk mamasından bezine kadar her türlü ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz. Oyun çadırlarımız var. Depremden etkilenen minik kardeşlerimizin, alanında uzman öğretmenlerimiz vesilesiyle eğitimlerine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Hoş, eğlenceli vakitler geçirmelerini sağlıyoruz. Depremin ilk gününden beri bölgedeyiz. Rabbim devletimize, milletimize böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın inşallah” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler