TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
22.9 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarAdına şiirler, şarkılar yazılan İstanbul

  Adına şiirler, şarkılar yazılan İstanbul

  Ayşe Mengir
  Ayşe Mengirhttps://haberton.com/
  Ayşe Mengir, 1983 Rize doğumlu Evli 2 çocuk annesi.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tüm zorbalıklara rağmen nasılda narin ve nazlısın İstanbul. Taşı toprağı altın derken, miras değerindeki tarihin saklandığı şehir olduğunu anlamak bu kadar mı zordu?

  Fetihlere şahitlik edişine mi hayranlık duyalım, nice tarih kokan yapılarına mı? Yaşanmaz bu şehirde demelerine inat ihtişamından ödün vermeyen, zarafetin timsali oluşunu unutturmayan yegane şehir, İstanbul. Evet, yaşamak zor ve yorucu lakin seni yaşanmaz hale getiren tarihine, asilliğine yakışmayan, senin taşında altın, toprağında maddiyat arayan insanlardı ya neyse. Bu insan kalabalığında tüm güzelliğinin gölgede kalması ne acı.

  Tıpkı güllere koşarken, ayaklar altında ezilen narin papatyalar gibisin. Denizin gölgesinde gizlediğin sevda hikayelerini kıyıya vurmayıp bağrında saklayan da yine sen değil misin? Tarihin kokusu nasıl olurmuş sende öğrendik, yaşadık, kokladık tanıklık ettik. Sayfaları açık unutulmuş bir kitap misali gelen okudu doyamadı , giden okudu unutamadı. Dünya’nın gözü sende, kulağı ise boğazındaki derin dalgalarının sesinde…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler