TRY - Türk Lirası
EUR
15,4511
USD
13,6718
GBP
18,1855
CNY
2,1439
2.9 C
Ankara
13.1 C
İstanbul
12.7 C
İzmir
3 Aralık 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatAdile Sultan Kasrı'nda öğretmenlere özel konser

  Adile Sultan Kasrı’nda öğretmenlere özel konser

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul Valiliği Öğretmenler Günü dolayısıyla Adile Sultan Kasrı’nda öğretmenlere özel konser düzenledi

  İstanbul Valiliği tarafından, Mustafa Necati Bey Öğretmen Huzurevi’nde yaşayan emekli öğretmenler ile evde, hastanede eğitim veren öğretmenler için 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla özel konser programı düzenledi. Adile Sultan Kasrı’nda düzenlenen konserde Melihat Gülses, sahne aldı.

  Adile sultan kasrı'nda düzenlenen konserde melihat gülses, sahne aldı.
  Adile Sultan Kasrı’nda düzenlenen konserde Melihat Gülses, sahne aldı.

  İstanbul Valiliği ev sahipliğinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Mustafa Necati Bey Öğretmen Huzurevi’nde yaşayan emekli öğretmenler ile evde, hastanede eğitim veren öğretmenlere özel konser programı düzenlendi. Adile Sultan Kasrı’nda düzenlenen konserde Türk Sanat Müziği sanatçılarından Melihat Gülses sahne aldı. Programa, öğretmenlerin yanı sıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Hatice Nur Yerlikaya katladı.

  " biz bu haftayı kıymetli öğretmenlerimize, sevgimizi, hürmetimizi, vefamızı göstermek için doyasıya kutluyoruz"
  ” Biz bu haftayı kıymetli öğretmenlerimize, sevgimizi, hürmetimizi, vefamızı göstermek için doyasıya kutluyoruz”

  “İSTANBUL’DA BULUNAN 2 MİLYON 791 BİN ÖĞRENCİMİZ SİZLERİN ESERİ”

  Programda konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Bugün özel bir günün arifesi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir’ diyor. Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verilişinin 93’üncü yılı 24 Kasım. Biz bu haftayı kıymetli öğretmenlerimize, sevgimizi, hürmetimizi, vefamızı göstermek için doyasıya kutluyoruz.

  Validebağ huzur evimizde sağlıkla, sıhhatle, afiyetle hem tecrübelerini bizimle paylaşan hem hayır dualarından bizleri unutmayan kıymetli büyük öğretmenlerimiz sizleri seviyoruz ve gününüzü kutluyoruz. Aynı zamanda aramızda, öğrencilerimiz derslerinden geri kalmasın diye hastanelere ve evlere giden ve eğitimlerini sabırla, fedakarlıkla devam ettiren çok kıymetli öğretmenlerimiz de var. Bu şehrin valisi olarak sizlere de şükranlarımı ifade etmek istiyorum. İstanbul’da 155 bin öğretmenimiz var. Aynı zamanda İstanbul’da bulunan 2 milyon 791 bin öğrencimiz sizlerin eseri. O yüzden bu fedakârlık mesleğinin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Sadece öğretmenlerimizin ‘helal olsun’ demesi bizi mutlu eder” dedi.

  “ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE BÖYLE BİR JEST YAPILMASI ÇOK ONUR VERİCİ”

  Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi sınıf öğretmenlerinden Gülşen Kaya, “Sayın valimize çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir programdı. Öğretmenler gününde böyle bir jest yapılması çok onur verici. Hastane sınıf öğretmenleri olarak adımızın burada anılıyor olması çok büyük bir onur” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler