TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaÖne ÇıkanAdana'da yıkılan binaların sorumluları adliyede

Adana’da yıkılan binaların sorumluları adliyede

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş’taki deprem nedeniyle Adana’da yıkılan binaların müteahhit ve inşaat mühendislerinin de aralarında bulunduğu 11 şüpheli adliyeye sevk edilirken, 4 şüphelinin de sorgusu devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremde, Adana’da 13 bina yıkıldı ve 418 kişi hayatını kaybetti. Yaşanan felaketin ardından harekete geçen Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, kentte yıkılan Mete, Samibey, Ekim, Hasan Alpargün, Belük, Sinem, Tutar Yapı, Zeray, İhsan Bayram, Özgür ve Kubilay apartmanlarının müteahhit, statikten sorumlu fenni mesul, inşaat mühendisi ve kooperatif yöneticisi 15 şüpheli hakkında ‘olası kastla yaralama ve ölüme sebep olma’ suçundan yakalama kararı çıkardı.

Adanada yikilan binalarin sorumlulari adliyedes - öne çıkan - haberton
Adana’da yıkılan binaların sorumluları adliyede

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, dün düzenlenen operasyonla 1’i kadın, 15 şüpheliyi gözaltına aldı. Emniyete götürülen şüphelilerin, sorguda haklarındaki suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

BAZI BİNALARDA DENİZ KUMU KULLANILMIŞ

Öte yandan binaların enkazından alınan örneklerin, incelemesinin sürdüğü bildirildi. Yapılan ön incelemede binalardan bazılarında deniz kumu kullanıldığı, beton kalitelerinin ise düşük olduğu öne sürüldü.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüphelilerden M.R.A., M.Ş., M.H., E.N.S., Ö.F.G., H.Z.Y., B.A., M.H.T., A.K., A.Ş. ile B.Ç.D. isimli kadın adliyeye sevk edildi. Diğer 4 şüphelinin ise sorgularının sürdüğü bildirildi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler