TRY - Türk Lirası
EUR
18,3368
USD
17,9634
GBP
21,6983
CNY
2,6541
27.8 C
Ankara
17.9 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
15 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAdana'da termometreler 42 dereceyi gösterdi

  Adana’da termometreler 42 dereceyi gösterdi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Adana’da termometreler 42 dereceyi gösterirken, sıcaktan bunalanlar, ağaç gölgelerinde oturdu. Gençler ise tehlikeye rağmen sulama kanalına girip, serinlemeye çalıştı.

  Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Adana’da, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre sıcaklık, öğle saatlerinde gölgede 38 derece ölçüldü. Güneş altındaki termometreler, 42 dereceyi gösterirken, araç termometresi ise 49 dereceyi gördü. Sıcaktan bunalan Adanalılar, park ve yeşil alanlardaki ağaç gölgelerinde serinlemeye çalıştı. Gençler ise tehlikeli olmasına rağmen Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait sulama kanallarına girdi.

  Adana'da termometreler 42 dereceyi gösterdi
  Adana’da termometreler 42 dereceyi gösterdi

  Seyhan ilçesindeki Atatürk Parkı’nda arkadaşıyla yürüyüşe çıkan Aydın Kurt (41), “Asıl kavurucu sıcaklar, ağustos ayında gelecek. Bunlar iyi günlerimiz” dedi.

  Adana'da termometreler 42 dereceyi gösterirken, sıcaktan bunalanlar, ağaç gölgelerinde oturdu.  gençler ise tehlikeye rağmen sulama kanalına girip, serinlemeye çalıştı.
  Adana’da termometreler 42 dereceyi gösterirken, sıcaktan bunalanlar, ağaç gölgelerinde oturdu. Gençler ise tehlikeye rağmen sulama kanalına girip, serinlemeye çalıştı.

  Sulama kanalında arkadaşlarıyla her gün yüzdüğünü belirten Halil Budak (19) ise “Hava çok sıcak. Su buz gibi. Evin banyosundaki su ılık. O yüzden her gün yüzmeye geliyorum. Burada boğulanlar oldu. Onlar da atlamasınlar” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler