14.7 C
Ankara
19.5 C
İstanbul
20.8 C
İzmir
28 Eylül 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıAdana'da 'sarı altın' mısırın hasadı başladı

  Adana’da ‘sarı altın’ mısırın hasadı başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Adana’da, ‘sarı altın’ olarak tabir edilen mısırın hasadı başladı.

  Adana’da ‘sarı altın’ mısırın hasadı başladı

  Seyhan Ziraat Odası 2’nci Başkanı Cahit İncefikir, mısırın geçen yıl bu dönemlerde hasadının bittiğini ancak bu yıl havadaki nem oranını yüksek olmasından dolayı yeni başladığını söyledi.

  Türkiye’nin 6 milyon ton mısır üretiminin yaklaşık yüzde 20’sini karşılayan Adana’da ‘sarı altın’ olarak tabir edilen mısır hasadı başladı. Geçen yıl bu dönemlerde hasadın bittiğini ancak bu sene havadaki nem oranının yüksek olmasından dolayı yeni başlandığını belirten Seyhan Ziraat Odası 2’nci Başkanı Cahit İncefikir, mısır üretiminin arttırılmasını gerektiğini kaydetti. 

  Adana’da, ‘sarı altın’ olarak tabir edilen mısırın hasadı başladı.

  İncefikir, “Ülkemizde toplam mısır rekoltemiz 6 milyon ton, bunu önümüzdeki dönemlerde 10 milyon tona çıkarmamız gerekiyor. Şu anda verimlilik orta seviyede, mısır özellikle yağ ve yem alanlarında kullanılan çok önemli bir ürün. Girdi maliyetlerinin biraz daha düşürüldüğü takdirde, rekoltemizi arttırma kapasitemiz var” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler