TRY - Türk Lirası
EUR
19,285
USD
18,635
GBP
22,300
CNY
2,608
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAdana'da dolandırıcılık soruşturması; 11 gözaltı

Adana’da dolandırıcılık soruşturması; 11 gözaltı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Adana’da dolandırıcılık soruşturması kapsamında tespit edilen 11 şüpheli, adreslerine şafak vakti düzenlenen operasyonla yakalandı. 

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı Mali Büro Amirliği ekipleri, 3 dolandırıcılık soruşturması kapsamında, 11 kişiyi tespit etti.

Sigorta eksperleri ile hareket ederek hafif hasarlı kazalara karışan araçların değer kaybını yüksek gösterip, bilerek kaza yaptırıp ya da kazalı gibi göstererek raporu düzenleyen, bu yolla sigorta şirketlerini dolandıran 3 şüphelinin;

mağdurları iş yerinde çalışmadan sigortalı gösteren, bu yöntemle sigortalı görünenlerden bankalar aracılığıyla kredi çekip komisyon alan ve yüzde 15-20 arasında faizle para veren 7 şüphelinin; farklı devlet kurumları bünyesinde memur statüsünde işe aldıracağı yönünde vaatte bulunarak 5 kişiyi dolandırıp haksız kazanç sağlayan 1 şüphelinin adresi saptandı.

Adana'da dolandırıcılık soruşturması; 11 gözaltı
Adana’da dolandırıcılık soruşturması; 11 gözaltı

Savcılığın şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkarmasının ardından KOM Daire Başkanlığı koordinesinde şafak vakti operasyon düzenledi. 11 adrese eş zamanlı baskınlarda 11 şüpheli, gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler