TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16.5 C
Ankara
16.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
19 Ekim 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAdana Lezzet Festivali'nin gala yemeği yapıldı

  Adana Lezzet Festivali’nin gala yemeği yapıldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nin gala yemeğinde kentin ünlü tatları, davetlilere sunuldu

  Kentte bu yıl ‘Coğrafya Lezzettir’ temasıyla 5’incisi düzenlenen ‘Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nin gala yemeği gerçekleştirildi. Yeni Adana Müzesi bahçesinde düzenlenen galaya Adana Valisi Süleyman Elban, Adana Milletvekilleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ve kent protokolü katıldı.  

  Aralarında gurmelerin de bulunduğu davetliler, stantlarda sergilenen kente ve bölgeye özgü yemeklere yoğun ilgi gösterdi. 36 stantta 140 çeşit lezzetin sunulduğu açık büfeden Adana Valisi Süleyman Elban, kent protokolü ve davetliler yemeklerini alarak lezzetleri tatma imkanı buldu. Yemeğin ardından ‘Toros Esintileri’ temasıyla hazırlanan yöresel kıyafet defilesi gerçekleştirildi.

  Adana lezzet festivalinin gala yemegi yapildi - yerel haberler - haberton
  Adana Lezzet Festivali’nin gala yemeği yapıldı

  ‘İNŞALLAH YÜZBİNLERCE İNSANLARIMIZIN MİDESİNE, DAMAKLARINA HİTAP ETMEYİ PLANLIYORUZ’

  Gecede konuşan Adana Valisi Süleyman Elban, Adana mutfağının bugünkü zenginliğine 450’nin üzerinde endemik bitkiye sahip olması ve ülkenin her bölgesinden birçok kültüre ev sahipliği yapmasından dolayı olağanüstü bir mutfağın ortaya çıktığını söyledi. Elban, “İklimi sıcak, insanı sıcak bu şehirde 5’incisini düzenlediğimiz festivalimizi pandemi nedeniyle geçen sene dijital olarak yapmış ve sadece gözlere hitap edebilmiştik. Bu yıl inşallah yüzbinlerce insanlarımızın midesine, damaklarına hitap etmeyi planlıyoruz. Bu 3 gün boyunca gelen tüm misafirlerimiz ayrılırken damaklarında güzel Adana lezzetlerinin tadı kalır diye temenni ediyorum’’ dedi.

  Adana lezzet festivalinin gala yemegi yapildi 3 - yerel haberler - haberton
  Adana Lezzet Festivali’nin gala yemeği yapıldı

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler