TRY - Türk Lirası
EUR
19,329
USD
18,637
GBP
22,411
CNY
2,598
29 Kasım 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıAdana Lezzet Festivali'nde 140 çeşit yemek tanıtıldı

Adana Lezzet Festivali’nde 140 çeşit yemek tanıtıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Adana’da bu yıl 6’ncı kez düzenlenen ‘Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nde, kente özgü Adana kebabı, tostu, analı kızlı çorbası, mumbar dolması gibi lezzetlerin de aralarında bulunduğu 140 çeşit yemek, yerli ve yabancı turistlere tanıtıldı.

Adana Valiliği’nin ev sahipliğinde, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile odalar ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla düzenlenen ve ‘6’ncı Uluslararası Adana Lezzet Festivali‘, 7 Ekim’de başladı. 

Adana Lezzet Festivali'nde 140 çeşit yemek tanıtıldı
Adana Lezzet Festivali’nde 140 çeşit yemek tanıtıldı

Yoğun ilgi gören festivale yerli ve yabancı binlerce turist katıldı. Hafta sonunu değerlendiren çok sayıda lezzetsever, festivalin üçüncü gününde de Merkez Park’a akın etti. Güvenlik güçlerinin kontrol noktasından geçenler, kurulan yüzlerce stantta 140 çeşit lezzeti bir arada görme fırsatı buldu. 

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Özellikle Adana kebap ve ünü ülkeye yayılan yöresel şırdan dolmasının büyük ilgi gördüğü festivalde, kentin bir başka markası haline gelen Adana tostu da misafirlerin önünde uzun kuyruklar oluşturduğu stantların başında geldi. Adana’ya özgü analı kızlı çorbası, mumbar dolması ve tereyağlı Adana böreği de misafirlerden tam not aldı. 

Adana'da bu yıl 6'ncı kez düzenlenen 'Uluslararası Adana Lezzet Festivali'nde, kente özgü Adana kebabı, tostu, analı kızlı çorbası, mumbar dolması gibi lezzetlerin de aralarında bulunduğu 140 çeşit yemek, yerli ve yabancı turistlere tanıtıldı.
Adana’da bu yıl 6’ncı kez düzenlenen ‘Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nde, kente özgü Adana kebabı, tostu, analı kızlı çorbası, mumbar dolması gibi lezzetlerin de aralarında bulunduğu 140 çeşit yemek, yerli ve yabancı turistlere tanıtıldı.

OTELLERDE BOŞ YATAK KALMADI

Geçen yıl festivale 300 bin kişinin katıldığını hatırlatan Adana Valisi Süleyman Elban, festivalin geçen yıldan daha coşkulu geçtiğini söyledi. Kentteki otellerde hafta sonu tek bir boş yatak kalmadığını belirten Vali Elban, “Bir önceki yıl sıfır atığı hedeflemiş tek festivaldi, bu sene karbon ayak izini sıfır olarak hedefleyen bir festival olduk.

Adana ve çevre il ve ilçelerdeki oteller de doldu. 140 çeşit yemeğimizi tanıtma fırsatı bulduk. Festival bitince hemen gelecek yıl yapılacak festivalin hazırlıklarına başladık” dedi.

Çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği festival bu gece sona erecek.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler