TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaAdalardaki silahların ne olacağını göstereceğiz

  Adalardaki silahların ne olacağını göstereceğiz

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yunanistan’ın adaları silahlandırmasına da değinerek, “Yunan iktidarları bizim Kuvayi Milliyeci olduğumuzu biliyorlar. İktidara geldiğimizde o adalardaki silahların ne olacağını biz onlara göstereceğiz” dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2010 yılında Mavi Marmara gemisine yapılan saldırıda hayatını kaybeden Çetin Topçuoğlu’nun ailesini ziyaret etti. Ziyaretin ardından gündemi değerlendiren Kılıçdaroğlu, Yunanistan’ın adaları silahlandırmasıyla ilgili “Şimdi konuşsunlar, iktidara geldiğimizde o adalardaki silahların ne olacağını biz onlara göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

  Adalardaki silahların ne olacağını göstereceğiz
  Adalardaki silahların ne olacağını göstereceğiz

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2010 yılında İsrail Savunma Kuvvetleri’nin Mavi Marmara isimli gemiye yaptığı saldırı sırasında hayatını kaybeden Çetin Topçuoğlu’nun ailesini ziyaret etti. Topçuoğlu’nun ailesinin Beykoz’daki evinde gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “İktidar olduktan sonra inşallah neler yapacağımızı, haklarını nasıl arayacağımızı, onların yanında olduğumuzu anlatmak için geldik. Mavi Marmara olayını biliyorsunuz, şehitlerimiz var.

  Şehitlerimizin kanı üzerinden İsrail’le pazarlık yapıldı ve bir anlaşma zemini arandı. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bu dava bitmiş bir dava değildir, biz bu davayı kapatmış değiliz. Herkesin hakkını ve hukukunu aramak zorundayız. Siz kendi vatandaşınızın hakkını hukukunu korumayıp da ne yapacaksınız? O nedenle geldik, oturduk, konuştuk, dertleştik. Olayı anlatan kardeşimiz gözyaşlarını tutamadı. Hala bu acı yaşanıyor. Bunu çözmek zorundayız. Bazı istekleri oldu, o isteklerin de takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

  Chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu, yunanistan'ın adaları silahlandırmasına da değinerek,
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yunanistan’ın adaları silahlandırmasına da değinerek, “Yunan iktidarları bizim Kuvayi Milliyeci olduğumuzu biliyorlar. İktidara geldiğimizde o adalardaki silahların ne olacağını biz onlara göstereceğiz” dedi.

  Yunanistan’ın adaları silahlandırmasına da değinen Kılıçdaroğlu, “İktidar değişecek, iktidar olacağız. Yunan iktidarları bizim Kuvayi Milliyeci olduğumuzu biliyorlar. Bizim hangi gelenekten geldiğimizi, ülkenin çıkarlarını nasıl koruduğumuzu da gayet iyi biliyorlar. Aynı zamanda rahmetli Ecevit’i de rahmetli Erbakan’ı da çok iyi biliyorlar. Şimdi konuşsunlar, iktidara geldiğimizde o adalardaki silahların ne olacağını biz onlara göstereceğiz.” dedi.

  Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından ayrılırken sokaktan geçen Yusuf isimli bir çocukla konuştu. Kılıçdaroğlu çocuğun elini öperek, sarıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler