TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,325
CNY
2,773
28 Ocak 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriAçık Su Yüzme Şampiyonası Türkiye 4.lüğü

Açık Su Yüzme Şampiyonası Türkiye 4.lüğü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye Bireysel Açık Su Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Müsabakası

10-13 Şubat 2022 tarihlerinde Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen Türkiye Bireysel Açık Su Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Müsabakası 75 Kulüp ve 700 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilmiştir. 12 sporcu ve 2 antrenör olarak Ankara’dan tek katılım sağlayan ve 01/10/2021 tarihinde yeni kurulan, 13 branşta Ankara sporuna hizmet veren Gordion Spor Kulübü büyük bir başarıya imza attı.

Açık Su Yüzme Şampiyonası Türkiye 4.lüğü
Açık Su Yüzme Şampiyonası Türkiye 4.lüğü

Türkiye Bireysel Açık Su Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Müsabakası 11-12-13 Yaş Açık Su Yüzme Gelişim Grubu Müsabakaları ve Kamp Seçmelerinde 2011 doğumlu Gordion Spor Kulübü sporcusu 1 km yarışında Ali Mete Koçak TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ olarak Altın madalya kazanmıştır. Türkiye’de ilk kez oluşturulan 11-12-13 Yaş Açık Su Yüzme Gelişim Grubu Kampına da seçilmiştir.

11-13 Şubat 2022 tarihlerinde Ankara Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen Uzun Kulvar Analig Seçme ve 13+ Baraj Geçme Müsabakasında Demir Çetin, Eymen Bozgeyik, Buğrahan İman, Ömer Arif Şimşek, Ege Talha Durum Türkiye Şampiyonası katılım barajlarını geçerek, ilimizi temsilen Nisan Ayında İstanbul ilinde Türkiye Şampiyonasına katılacaklardır.

Türkiye Bireysel Açık Su Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Müsabakası
Türkiye Bireysel Açık Su Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Müsabakası

Antrenörü Nima Pourkarami ve Tolga Hato Ankara’da ve Kocaeli’nde aynı tarihlerde gerçekleşen müsabakalarda kulübümüz Türkiye çapında ve Ankara’da büyük başarılara imza attı. Yeni kurulan bir kulüp olmalarına rağmen kısa sürede bu başarıya ulaştıkları için çok mutlu olduklarını hedeflerinin milli takıma daha çok sporcu vermek olduklarını söylediler.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler