17.9 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
27 C
İzmir
25 Eylül 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatAçık havada Mahşer-i Cümbüş sahne aldı

  Açık havada Mahşer-i Cümbüş sahne aldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Esenler Açık Hava Tiyatro Festivali’nde Mahşer-i Cümbüş izleyicilere keyifli anlar yaşattı

  Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği Esenler Açık Hava Tiyatro Festivali devam ediyor. Festivalin ikinci gününde tiyatroda doğaçlama geleneğini devam ettiren Mahşer-i Cümbüş sahne aldı. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği festival 1-7 Eylül tarihleri arasında 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde yapılıyor.

  1 Eylül’de başlayan ve her akşam saat 20.00’de gerçekleşen festivalde birbirinden değerli tiyatro oyuncularının katılımıyla 7 farklı oyun sahnelenecek. Oyun öncesinde çocuklara özel sihirbaz ve jonklör gösterileri de sunuluyor. Ailelerin keyifli vakit geçirmesi için düzenlenen etkinlik, pandemi önlemleri kapsamında yapılıyor.

  Acik havada mahser i cumbus sahne aldi - kültür ve sanat - haberton
  Açık havada Mahşer-i Cümbüş sahne aldı

  FESTİVALİN İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

  Tiyatro festivaline ilişkin konuşan Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü Medya İlişkileri Sorumlusu Aylin İzmir, “Pandemi döneminde ilçe sakinleriyle bir araya gelmek istedik. Yaz boyunca birçok renkli etkinlik yapmıştık. Tiyatro da toplumu etkileyen gizli bir güç. Halkımızın da yoğun bir ilgisi var. 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde Açık Hava Tiyatro Festivali yapalım istedik. Bu yıl festivalin ilkini gerçekleştiriyoruz. İlk gününde miniklerimiz için tiyatro, folklor gösterileri yaptık. Bugün de anne ve babaları mutlu edelim istedik. Pandeminin etkilerini en aza indirmek için festivali açık havada düzenledik. Festival bir hafta sürecek. Bu akşam Mahşer-i Cümbüş ekibi sahne alacak. Çok interaktif ve eğlenceli bir tiyatro grubu, vatandaşlarımız da gayet eğleniyor” dedi.

  VATANDAŞLAR FESTİVALDEN MEMNUN

  Dursun Duran da “Çocuklarla geldik, etkinlik çok güzel, eğleniyoruz. Açık havada olmasını ve ses kalitesini de beğendik” ifadelerini kullandı.

  Ayşe Duran ise “Esenler Belediyesi’nin birçok etkinliğine katılıyoruz. Gayet beğeniyoruz, festivali çok beğendik” diye konuştu.

  Yüsra Karakaya ise “Pandemiden sonra festival çok iyi geldi, eğleniyorum. Kendilerini ilk defa izliyorum. Pandemi nedeniyle uzun süredir evlerdeydik. O yüzden böyle bir etkinlik hepimize çok iyi geldi” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler