TRY - Türk Lirası
EUR
18,5232
USD
17,9437
GBP
21,8843
CNY
2,6604
20.9 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
27 C
İzmir
12 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamAç kalan yaban domuzları Altınoluk'a indi

  Aç kalan yaban domuzları Altınoluk’a indi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Balıkesir’de Kazdağları eteklerine aç kalan yaban domuzları Altınoluk’a indi. Mahallede oturan Bülent Ceylan, domuzların sık sık yerleşim yerlerine indiğini belirterek, “Domuzları hemen hemen her akşam görüyorum. Onları ekmek ve simitle besliyorum” dedi.

  Balıkesir Edremit ilçesi Altınoluk Mahallesi’nde yaban domuzları yiyecek bulabilmek için zaman zaman yerleşim yerlerine iniyor. Site bahçeleri ile çöp konteynerlerinin kenarında yiyecek arayan domuzlar, cep telefonu kameralarıyla görüntüleniyor. Mahallelinin beslediği domuzların alıştıkları kişilerden kaçmaması dikkat çekiyor.

  Ac kalan yaban domuzlari altinoluka indi 1 - yaşam - haberton
  Aç kalan yaban domuzları Altınoluk’a indi

  Bülent Ceylan, kamyoneti ile Kazdağları eteklerinde gezip, yerleşim yerlerine inen domuzları besliyor. Ceylan dün de yol kenarındaki 3’ü yavru 8 yaban domuzunu görünce araçtan indi. Arkadaşlarının uyarısına aldırış etmeyen Ceylan, “Onları yakalayacağım” diyerek üzerlerine doğru koştu. O anlar, cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

  Bülent Ceylan, “Domuzlar belirli bir sayıda olduğunda ekosistem içinde önemli. Domuzları hemen hemen her akşam görüyorum. Onları ekmek ve simitle besliyorum. Onlar bize, biz de onlara alıştık” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler