TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
22.9 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanAbdullah Kürşat Kupşen gözyaşları içinde toprağa verildi

  Abdullah Kürşat Kupşen gözyaşları içinde toprağa verildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Hakkari’nin Derecik ilçesinde, arama- tarama faaliyeti sırasında Hacıbey Çayı’na düşüp şehit olan Piyade Asteğmen Abdullah Kürşat Kupşen gözyaşları içinde toprağa verildi.

  Samanlı Hudut Birliğinde görevli Piyade Asteğmen Abdullah Kürşat Kupşen, geçen 31 Mart’ta, arama- tarama faaliyeti esnasında dengesini kaybedip Hacıbey Çayı’na düştü. Kupşen’i bulmak için toplam 12 dalgıç, 173 asker, 105 güvenlik korucusu ve vatandaşların yardımıyla çalışma başlatıldı. Ekipler, dün Kupşen’in cansız bedenine ulaştı. Acı haber şehit Kupşen’in İzmir’deki baba ocağına tez ulaştı. Bekar olduğu ve 3 kardeşten ikiziyle beraber büyüdüğü öğrenilen şehit Asteğmen Kupşen’in oturduğu ev ile evin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı.

  Abdullah kürşat kupşen gözyaşları içinde toprağa verildi
  Abdullah Kürşat Kupşen gözyaşları içinde toprağa verildi

  HAVA ŞEHİTLİĞİ’NDE TOPRAĞA VERİLDİ

  Şehit Asteğmen Kupşen için bugün öğlen, Gaziemir 15 Temmuz Şehitler Camisi’nde askeri tören düzenlendi. Törene, şehidin annesi Necla Kupşen, babası Fikret Kupşen ve ikiz kardeşi Serhat Kupşen ile diğer yakınları ve sevenlerinin yanı sıra, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri ile çeşitli partilerden çok sayıda milletvekili katıldı. Şehidin babası Fikret Kupşen ile kardeş Serhat Kupşen, cenazede güçlükle ayakta durabildi.

  Hakkari'nin derecik ilçesinde, arama- tarama faaliyeti sırasında hacıbey çayı'na düşüp şehit olan piyade asteğmen abdullah kürşat kupşen gözyaşları içinde toprağa verildi.
  Hakkari’nin Derecik ilçesinde, arama- tarama faaliyeti sırasında Hacıbey Çayı’na düşüp şehit olan Piyade Asteğmen Abdullah Kürşat Kupşen gözyaşları içinde toprağa verildi.

  Şehidin bazı akrabaları tabutuna sarılıp, fotoğrafına bakıp gözyaşı döktü. Öğlen kılınan cenaze namazı sonrasında, şehidin cenazesi tören mangası tarafından omuzlanarak, askeri bando eşliğinde, önce top arabasına ardından da cenaze aracına taşındı. Şehit Kupşen’in cenazesi, Kadifekale Hava Şehitliği’ne götürülüp, gözyaşları içinde toprağa verildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler