TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerABD'li polisten Monterey Park saldırısına açıklama

ABD’li polisten Monterey Park saldırısına açıklama

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Los Angeles Şerif Departmanı Şerifi Robert Luna, Monterey Park’ta düzenlenen ve 11 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıya ilişkin yeni bilgileri paylaştı. Luna, şüpheli ve kurbanlar arasında herhangi bir bağlantı belirlenmediğini söyledi.

Şerif Robert Luna, Kaliforniya eyaletindeki Los Angeles kentinin Monterey Park ilçesinde düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin başlatılan soruşturmada en son elde edilen bilgileri paylaştı. Luna, cinayet bürosunda görevli dedektiflerin incelemelerine devam ettiğini vurgulayarak, “Müfettişlerimiz, şüpheli ile kurbanlardan herhangi biri arasında bir bağlantı tespit etmedi. Şüpheli evli değildi ya da bir ilişkisi yoktu” dedi.

ABD medyası, şüphelinin eşiyle yaşadığı problem nedeniyle silahlı saldırıyı düzenlediğini öne sürmüştü. Şerif Luna, bu tarz haberlerin şu an için ‘söylenti’ olduğunu ancak soruşturma kapsamında edinilen her bilginin değişme ihtimalinin olduğunu belirtti.

Abdli polisten monterey park saldirisina aciklamab - dış haberler - haberton
Abd'li polisten monterey park saldırısına açıklama 2

ÜÇ SİLAH VE MOTOSİKLET ELE GEÇİRİLDİ

Şerif Luna, soruşturma kapsamında biri olay yerinde, biri şüphelinin intihar ettiğini kamyonette ve diğeri de şüphelinin evinde olmak üzere 3 silahın ele geçirildiğini duyurdu. Luna ayrıca saldırının düzenlendiği yerin bir sokak arkasında park halinde motosiklet bulunduğunu, bu motosikletin de şüpheli adına kayıtlı olduğunu belirtti. Luna, şüphelinin bu motosikleti alternatif bir kaçış aracı olarak kullanmak üzere sokağa park ettiğini aktardı.

NELER OLMUŞTU?

Yüzde 65’ini Asyalı Amerikan ve yüzde 27’sini Latin kökenli vatandaşların oluşturduğu Monterey Park’ta 21 Ocak günü silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 11 kişi hayatını kaybetti. Şüpheli 72 yaşındaki Huu Can Tran, özel timin operasyonu sırasında bulunduğu kamyonette intihar etti.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler