TRY - Türk Lirası
EUR
16,8155
USD
15,9201
GBP
19,8818
CNY
2,3786
16.5 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
22.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerAB’den Ukrayna’ya 45 milyon euro insani yardım

  AB’den Ukrayna’ya 45 milyon euro insani yardım

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Avrupa Komisyonu, Ukrayna’ya 45 milyon euroluk insani yardım gönderme kararı alındığını duyurdu.

  Avrupa Komisyonu’ndan yapılan açıklamada, “Ağır çatışmalar ve füze saldırıları kritik sivil altyapıyı yok etmeye devam ederken, Ukrayna‘daki insani ihtiyaçlar son derece yüksek. Erişim ve güvenlik kısıtlamalarına rağmen, AB insani ortakları Ukrayna’nın farklı bölgelerindeki savunmasız insanlara yardım sağlıyor” denildi. Açıklamada, toplam 50 milyon euro insani yardımın 45 milyonunun Ukrayna için, 5 milyonunun ise Moldova için gönderileceği aktarıldı.

  “SALDIRILARA HAZIRLANMALIYIZ”

  Kriz Yönetiminden Sorumlu AB Komiseri Janez Lenarcic, “Milyonlarca insan hareket halinde, aktif savaş bölgelerinde mahsur kaldı. Ukrayna’daki ihtiyaçlar şimdiden çok büyük. Şimdi Rusya’nın özellikle doğuda Ukrayna’ya yönelik acımasız saldırılarının daha da artmasına hazırlıklı olmamız gerekiyor” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler