TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerABD'den Rusya'daki çifte vatandaşlara uyarı

ABD’den Rusya’daki çifte vatandaşlara uyarı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

ABD’nin Moskova Büyükelçiliği, Rusya’daki çifte vatandaşlara uyarı yayınladı. Açıklamada, “Rusya’dan ayrılmak istiyorsanız, mümkün olan en kısa sürede bağımsız düzenlemeler yapmalısınız” denildi.

ABD’nin Moskova Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“21 Eylül’de Rus hükümeti, Ukrayna’yı işgalini desteklemek için vatandaşlarını silahlı kuvvetlere seferber etmeye başladı. Rusya, çifte vatandaşların ABD vatandaşlığını kabul etmeyi, ABD konsolosluk yardımına erişimlerini reddedebilir, Rusya’dan ayrılmalarını engelleyebilir ve çifte vatandaşları askerlik hizmeti için askere alabilir. Ticari uçuş seçenekleri şu anda son derece sınırlı ve genellikle kısa sürede kullanılamamaktadır. Araba ve otobüsle kara yolları hala açık. Rusya’dan ayrılmak istiyorsanız, mümkün olan en kısa sürede bağımsız düzenlemeler yapmalısınız. ABD Büyükelçiliğinin ABD vatandaşlarına yardım etme yeteneği konusunda ciddi sınırlamaları vardır ve ulaşım seçenekleri de dahil olmak üzere koşullar aniden daha da sınırlı hale gelebilir.”

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler