18.6 C
Ankara
18 C
İstanbul
23.7 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaABD'de umarım seçmen iradesi hayata geçer

  ABD’de umarım seçmen iradesi hayata geçer

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  ABD’de umarım milli irade, seçmen iradesi hayata geçer, bu karışıklar son bulur. Tabii demokrasinin hep altını çizen bir ülkede böyle bir durumun yaşanması enteresan bir durum

  Beypazarı ve Nallıhan İlçelerini ziyaret eden Meral Akşener, gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı.

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine Ankara’da devam ediyor. Beypazarı ve Nallıhan İlçelerini ziyaret eden Akşener, ilk durağı Beypazarı’nda büyük coşkuyla karşılandı.

  Akşener, ziyareti sırasında yaptığı açıklamada 2021 yılının ilk gezisini Ankara’da yaptıklarını, bu gezilerle özneyi esnaf olarak belirlediklerini ancak karşılaştıkları kadınların, genç işsizlerin, çiftçilerin, köylülerin de derdini dinlediklerini söyledi.

  Türkiye’de ilk defa yapılan bu çalışma biçiminde bir yılı dolduklarını belirten Akşener, bu çalışmalarda elde ettiği bilgileri, tespitleri, talepleri grup toplantısında gündeme getirdiklerini ifade etti.

  VATANDAŞLARIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Memleket Gezilerine” devam ettiği Ankara’nın Beypazarı ve Nallıhan ilçelerinde kalabalık bir araç konvoyu ve oyun havalarıyla karşılandı.

  Meral akşener, vatandaşlar tarafından gösterilerle karşılandı
  Meral Akşener, vatandaşlar tarafından gösterilerle karşılandı

  İlçe esnaflarının dertlerini dinleyen Akşener’e Eğitim Politikaları Başkanı Şenol Sunat, Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral ve İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş eşlik etti.

  “ESNAFLAR BORÇ BATAĞINDA”

  Siyasi çekişmelerden esnafların unutulduğunu söyleyen Akşener, “Nasıl müşteri veli nimetse, seçmende veli nimet olmalıdır. Esnaflar unutuldu. Ben gezerek rekabet yaratmaya ve esnafların sesini duyurmaya çalışıyorum. Biz esnaflardan sorunları öğrenip ağalara bu sorunları iletiyoruz. Vatandaşların gerçek sorunlarını suni gündemlerle örtmeye çalışıyorlar. Biz gerçek sorunları gündeme getirmek için geziyoruz” ifadelerini kullandı.

  Esnafların sıkıntılarının büyük olduğunu söyleyen bir esnaf ise Akşener’e şu sözlerle dert yandı: “Eğer esnafa el atılmazsa, önümüzdeki üç ayı nasıl çıkaracağız bilmiyorum. Kredi kartlarından, kredilerden, çeklerden esnaflar boğuluyor. Esnaf bir kere sıkıntıya düştüğünde tekrar ayağa kalkması çok zor olur. Sizden her platformda sesimiz olmanızı istiyoruz” dedi.

  “AMERİKA’DA BÖYLE BİR DURUM YAŞANMASI ENTERESAN”

  Akşener, bir gazetecinin ABD’deki olayları nasıl değerlendiriyorsunuz sorusunu şöyle cevapladı:

  “ABD’de de umarım milli irade, seçmen iradesi hayata geçer, bu karışıklar son bulur. Tabii demokrasinin hep altını çizen bir ülkede böyle bir durumun yaşanması enteresan bir durum.” dedi.

  Meral akşener, "demokrasinin altını çizen bir ülke olarak abd'de bu olayların yaşanması enteresan yorumunu yaptı
  Meral Akşener, “Demokrasinin Altını Çizen Bir Ülke Olarak Abd’De Bu Olayların Yaşanması Enteresan Yorumunu Yaptı

  “Seçim önemli bir kavramdır seçmenin hür iradesini çalıştırıp, sandığa attığı oyun sonuçlarını hiç kimse tartışamaz.” yorumunda bulunan Akşener devam etti:

  “Demokrasilerde her şeyi tartışabiliriz ama bir tek şeyi tartışamayız hür irade ile sandığa atılmış o oyları ben niye az aldım o niye çok aldı diye tartışamayız. Umarım bu demokrasinin olmazsa olmaz kaidesi işler diye düşünüyorum.” açıklamasında bulundu.

  GİYİM KUŞAM ÜZERİNDEN YAPILAN TARİFLERİN HİÇBİRİNİ DOĞRU BULMUYORUM

  Fikri Sağlar’ın sözlerini ve hakkında açılan soruşturmayı nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna Akşener’in yanıtı şöyle oldu:

  “Bu insanların derdinin konuşulmadığı bir Türkiye’yi reddediyorum ben. Sizler de bu soruları sormak zorundasınız sizi de kırmak istemiyorum ama şimdi başörtülü bir hanımsınız ben 28 Şubat’ın Meral Akşener’iyim her ne kadar büyük bir vefasızlıkla karış karşıya kalsam da, başörtüsünün, kadının giyiminin, açık başın ya da örtülü başın erkekler tarafından özne yapılmasını o zaman reddetmiştim bugünde reddediyorum. Kadınların kendi içerisindeki meseleleri kadınlar hep çözdü güne kadar. Türkiye’de erkekler devreye girdiğinde kadın kıyafeti üzerinden kavga çıktığını belirten Akşener,

  Meral akşener, "başörtüsünün erkekler tarafından malzeme yapılmasını doğru bulmuyorum" diyerek tepki gösterdi
  Meral Akşener, “Başörtüsünün Erkekler Tarafından Malzeme Yapılmasını Doğru Bulmuyorum” Diyerek Tepki Gösterdi

  “Giyim kuşam üzerinden yapılan tariflerin hiçbirini doğru bulmuyorum. Benim evim basıldı sayın Sağlar gibi giyinmiş hakim o basan saldırganların tamamını berat ettirdi. Aynı kendi gibi giyiniyordu takım elbiseli kravatlı saldırganların hepsini beraat ettirdi. Demek ki, kuralların uygulanması giyimle kuşamla alakalı bir şey değilmiş.” yorumunda bulundu.

  Akşener sözlerini şu şekilde sürdürerek, “Sayın Erdoğan’ın 21 yaşındaki genç bir kızı hem de Cuma namazından sonra cami avlusunda herkesin önüne atmasını da doğru bulmuyorum. Sayın Erdoğan’dan talebim bu torunu yaşındaki genç kızı arayıp gönlünü kendisinden helallik istemesidir. Bir bütün olarak erkekler bu işin dışında kalırsa hiçbir sorun kalmayacaktır Türkiye’de.” açıklamasını yaptı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler