TRY - Türk Lirası
EUR
20,495
USD
19,031
GBP
23,256
CNY
2,764
21 Mart 2023, Salı
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerABD’de 10 yaşındaki kaplana kalça protezi takıldı

ABD’de 10 yaşındaki kaplana kalça protezi takıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Abd’nin Chicago eyaletindeki Brookfield Hayvanat bahçesi yaşayan Malena isimli adlı 10 yaşındaki Sibirya kaplanına 6 saat süren operasyonla kalça protezi takıldı.

ABD’nin Chicago eyaletindeki Brookfield Hayvanat bahçesi yaşayan Malena isimli adlı 10 yaşındaki Sibirya kaplanı kalçasını kırdı. Nesli tükenmekte olan kaplan için veterinerler seferber oldu.  Chicago Zooloji Topluluğu’dan Dr. Michael Adkesson, nesli tükenmekte olan kaplana uygulanan tedaviye ilişkin açıklamalarda bulundu. 

PROTEZ ÖZEL OLARAK TASARLANDI

Öte yandan, nesli tükenmekte olan popülasyonun parçası olarak Malena adlı kaplanın hayatta kalmasının da kritik öneme sahip olduğunu ifade eden uzmanlar, implant protezin kaplanın 4 ayaklı gövdelerine uyum sağlayacak şekilde özel olarak tasarlandığını kaydetti.

Abd’de 10 yaşındaki kaplana kalça protezi takıldı
ABD’de 10 yaşındaki kaplana kalça protezi takıldı

Adkesson ameliyatın zor geçtiğini ifade ederek,  “Ameliyatı yaparak, bu artritin üstesinden gelebileceğimizi ve uzun yıllar boyunca kaliteli bir yaşam sürebilmesi için onu iyi tutabileceğimizi umuyoruz” dedi.  Missouri Üniversitesi’nden James Cook’un liderlik ettiği ameliyatta ilk 6 haftanın kritik öneme sahip olduğu ve sonucun son derece olumlu olduğu ifade edildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler