16.5 C
Ankara
19.8 C
İstanbul
21 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanABD, Pfizer ve BioNTech'in aşısını onaylamaya yakın

  ABD, Pfizer ve BioNTech’in aşısını onaylamaya yakın

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığına bağlı Gıda ve İlaç Dairesi Pfizer ve BioNTech’in aşısının kullanılmasına yönelik 100 sayfadan oluşan rapor yayımladı.

  Raporda, aşının etkisinin yüksek olduğu ifade edilirken, nihayi kararın perşembe günü açıklanacağı kaydedildi. 

  ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısının kullanılmasına yönelik 100 sayfadan oluşan rapor yayımladı. Söz konusu raporda aşının her yaştan denek üzerinde başarılı olduğu vurgulandı.

  Pfizer, denemelerinde hafif ila şiddetli Kovid-19’u önlemede yüzde 95 etkili bir oran olduğu ifade edildi. Pfizer ve BioNTech‘in geliştirdiği Kovid-19 aşının ilk dozdan 10 gün sonra kuvvetli koruma sağladığı bildirildi. FDA’da yer alan raporda, aşı onayına ilişkin kararın perşembe günkü toplantıdan sonra açıklanacağı ve aşıların dağıtılacağı ifade edildi. Öte yandan ABD’nin kendi ürettiği Moderna aşısının toplantısı ise önümüzdeki hafta yapılacak. Haziran ayına kadar 300 milyon kişinin aşılanması planlanıyor. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler