21.6 C
Ankara
18 C
İstanbul
26 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaŞentop ve Kalın'dan ABD olayları açıklaması

  Şentop ve Kalın’dan ABD olayları açıklaması

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ve Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın ABD olaylarına ilişkin açıklama yaptı.

  TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, ABD’de yaşanan olaylar hakkında açıklama yaptı. Şentop, “ABD’deki olayları endişe ile izliyor; tarafları öncelikle sükunete davet ediyoruz” dedi.

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, yaşanan gelişmelerin endişe içerisinde takip edildiğini belirtti.  

  “SORUNLARIN ÇÖZÜLECEĞİNE İNANIYORUZ”

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Donald Trump destekçilerinin kongre binasını basmasıyla ilgili yaşanan ABD olaylarına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

  Tbmm başkanı mustafa şentop, abd olaylarıyla alakalı resmi twitter hesabından açıklama yaptı
  Tbmm Başkanı Mustafa Şentop, Abd Olaylarıyla Alakalı Resmi Twitter Hesabından Açıklama Yaptı

  Şentop, Twitter’dan yaptığı açıklamada;

  “ABD’deki olayları endişe ile izliyor; tarafları öncelikle sükunete davet ediyoruz. Daima hukuk ve demokrasi içinde sorunların çözüleceğine inanıyoruz. Türkiye olarak her zaman hukuktan ve demokrasiden yana olduk; herkese de bunu tavsiye ederiz” ifadelerini kaydetti.

  “GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ”

  Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın da ABD’de yaşanan karmaşaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan gelişmeleri endişeyle takip ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler