15.5 C
Ankara
18.1 C
İstanbul
19 C
İzmir
Cuma, Haziran 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerABD Dışişleri Bakanı Blinken Tel Aviv'de

  ABD Dışişleri Bakanı Blinken Tel Aviv’de

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, “ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken Tel Aviv’de verimli toplantılar yapmayı dört gözle bekliyor” ifadelerini kullandı.

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın, Tel Aviv’de olduğunu belirtti. Açıklamada, “Ateşkesi pekiştirmeye, yardım çabalarını tartışmaya ve Filistinliler ve İsrailliler için daha parlak bir gelecek için zemin hazırlamaya çalışırken, Blinken, Kudüs ve Ramallah’ta verimli toplantılar yapmayı dört gözle bekliyor” ifadelerine yer verildi.

  BLİNKEN: İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜM, TEK ÇÖZÜMDÜR

  Blinken, geçen günlerde ABC News televizyonuna yaptığı açıklamada, “Sonuç olarak, İsrail’in Yahudi ve demokratik bir devlet olarak geleceğini garanti altına almanın ve Filistinlilere hak ettikleri devleti vermenin tek yolu budur. Bu gitmemiz gereken yöndür. Bunun bugün olması gerekmiyor. Hem Filistinlilerle hem de İsraillilerle iş birliğimizi derinleştirmeliyiz. Ancak burada en önemli konu şudur; olumlu bir değişiklik olmazsa ve özellikle Filistinlilerin haysiyetle ve umutla yaşaması için bir yol bulamazsak bu döngü kendisini tekrar edecek gibi gözüküyor” demişti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler