TRY - Türk Lirası
EUR
18,2015
USD
18,1073
GBP
21,4339
CNY
2,6558
29.8 C
Ankara
31.5 C
İstanbul
36.1 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerAB, Ukrayna'ya aday ülke statüsü verdi

  AB, Ukrayna’ya aday ülke statüsü verdi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, dün gece geç saatte Moldova, Gürcistan ve Ukrayna’ya aday ülke statüsü verdi

  AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen konuyla ilgili “Bugün Avrupa için iyi bir gün. Devlet Başkanı Zelenski, Devlet Başkanı Sandu ve Başbakan Garibashvili’yi tebrik ederim. Ülkeleriniz Avrupa ailemizin bir parçasıdır. Ve Liderlerin bugün aldığı tarihi karar da bunu doğruluyor” dedi.

  Ab ukraynaya aday ulke statusu verdi 1 - dış haberler - haberton
  Ab, ukrayna’ya aday ülke statüsü verdi

  Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski adaylığın onaylanmasıyla ilgili “Ukrayna-AB ilişkilerinde eşsiz ve tarihsel bir an” dedi.

  Moldova Devlet Başkanı Maia Sandu “Moldova için tarihi bir gün” açıklaması yaparken Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili “Gürcistan için gerçekten tarihi bir gün” ifadelerini kullandı. Ukrayna, AB’ye adaylık başvurusunu Rusya’nın saldırısının başlamasından 4 gün sonra 28 Şubat 2022’de yapmış, Moldova ve Gürcistan ise adaylık için 3 Mart 2022’de başvurmuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler