TRY - Türk Lirası
EUR
15,2149
USD
13,4050
GBP
18,2608
CNY
2,1127
-5.4 C
Ankara
0.4 C
İstanbul
-1.1 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler85 yeni EGO otobüsü Başkentlilerden tam not aldı

  85 yeni EGO otobüsü Başkentlilerden tam not aldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İlk teslimatın ardından 85 yeni EGO otobüsü ‘Ankara’ya Merhaba’ diyerek seferlerine başlarken, Başkentlilerden de tam not aldı.

  Ulaşımda konforu ve güvenliği sağlamayı amaçlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkent’te kazandırılan ve teslimatı alınan 85 yeni EGO otobüsü ilk seferine başladı. ‘Ankara’ya Merhaba’ diyerek yola çıkan ileri teknolojiye sahip otobüslere Başkentliler tam not verdi.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, yıllardır sabırsızlıkla beklenen yeni otobüsleri Başkent’e kazandırdı.

  İlk teslimatın ardından 85 yeni EGO otobüsü ‘Ankara’ya Merhaba’ diyerek seferlerine başlarken, Başkentlilerden de tam not aldı.

  Ihs 2906 - yerel haberler, ankara haberleri - haberton

  BAŞKENT YOLLARI KIRMIZI BEYAZA BÜRÜNDÜ

  Konforlu ve güvenli bir toplum ulaşım hedefi için araç filosunu yenileyen EGO Genel Müdürlüğü, alımı yapılan 377 otobüsün 19’unu daha önce teslim alırken, 85 yeni otobüsü daha filosuna ekledi.

  EGO 3. Bölge Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen lansman törenin ardından sefere çıkan, ileri teknolojiye sahip, Hitit Güneşi amblemli ve kırmızı-beyaz körüklü otobüslere ilk kez binen Başkentliler otobüs bekleme sürelerinin azaldığını belirterek, beğenilerini şu sözlerle dile getirdiler:

  • Hasan Sezer : “İlk defa bindim bu otobüse çok beğendim. Rengine ve içine hayran kaldım.”
  • Sinan Mutlu : “Çok rahat ve diğer araçlara göre daha geniş ve sessiz. Dikkat çekici ve iç açıcı olmuş.”
  • Esma Buğdaycı: “Bindiğim hattaki EGO aracını çok bekliyordum ve sıkıntı yaşıyordum ama bugün çok az bekledim. Hiçbirimiz yoğunluktan dolayı binemiyorduk. Aracın içini ve dış görünüşünü de çok beğendim.”
  • Muzaffer Kuzey: ”Başkanımızın eline ve emeğine sağlık. Özellikle bu yeni otobüsleri hizmete verdiği için çok memnunum. Yapmış olduğu uygulama tüm Ankaralıların menfaatine dokunacak bir uygulama. Rengi, Türk Bayrağı rengi bundan daha onurlu ve gururlu bir durum olamaz.”
  • Hüseyin Aslı: “Hizmetin kötüsü olmaz. Yeni EGO otobüslerini beğendim. Önceden buraya 45 dakikada bir geliyordu. Şimdi peş peşe geliyor. Çok memnununuz.”
  • Ceren Ekinci: ”Bugün okuldan çıkınca daha az bekledim aracı normalde daha fazla bekliyordum. Aracın içini dışını da çok beğendim.”
  İlk teslimatın ardından 85 yeni ego otobüsü ‘ankara’ya merhaba’ diyerek seferlerine başlarken, başkentlilerden de tam not aldı.
  İlk teslimatın ardından 85 yeni EGO otobüsü ‘Ankara’ya Merhaba’ diyerek seferlerine başlarken, Başkentlilerden de tam not aldı.

  Vatandaşların yeni EGO otobüslerini çok beğendiğini ve hayırlı olsun dileklerini ilettiklerini belirten EGO otobüs şoförü Nurettin Gürkanteber de, “4. Bölgede görev yapıyorum. Vatandaşlarımızın tepkisi gayet güzel. Hayırlı olsun dileklerinde bulunarak belediye başkanımıza teşekkür ediyorlar” dedi.

  Büyükşehir Belediyesi 2022 yılı sonunda 355’i yeni otobüs ve 22’si dönüştürülmüş elektrikli otobüs olmak üzere 377 yeni otobüsü Ankaralıların hizmetine sunacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler