TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşam8 yakınını kaybetti; depremzedelere soba yapıyor

8 yakınını kaybetti; depremzedelere soba yapıyor

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Diyarbakır’da, depremde 8 yakınını kaybeden mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencisi Veysel Kaya (16), depremzedelere soba yapıyor.

Diyarbakır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ile depremzedeler için soba yapmaya başladı. Depremde 8 yakınını kaybeden Metal Teknolojisi Bölümü 11’inci sınıf öğrencisi Veysel Kaya da gönüllü olarak çalışmalara destek veriyor. Enkazda hala yakınlarının olduğunu belirten Kaya, “Buna rağmen diğer depremzedelere yardım etmek için okuluma gelip, soba yapıyorum. Serin 2 Apartmanı’nda akrabalarımdan 8’i enkaz alanında vefat etti, 3 kişi ise yaralı olarak kurtuldu. 3 kişi de hala enkaz altında. Acımız çok taze olmasına rağmen diğer depremzedelere yardım etmek için soba üretmeye geldik. Burada gönüllü olarak çalışıyorum” dedi.

8 yakinini kaybetti depremzedelere soba yapiyors - yaşam - haberton
8 yakınını kaybetti; depremzedelere soba yapıyor

​Metal Teknolojisi Bölümü Şefi İdris Kaya da depremzedeler için çadırlara uygun, 2 çeşit soba ürettiklerini belirterek, “Dün 300 çadır içi soba, bugün de 100 çadır dışı soba ürettik. Bunları 20 öğrencimiz ile depremzedeler için ürettik. Buraya Veysel Kaya da geldi. Her şeye rağmen öğrencim buraya gelip, destek oluyor. Burada yaptığımız sobalar; Diyarbakır, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Osmaniye’ye gönderilecek. Böyle bir felaketin olmamasını temenni ederdik fakat bu acıya rağmen öğrencimizin gelip, çalışması hevesimizi daha çok artırdı, bizi kamçıladı” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler