TRY - Türk Lirası
EUR
18,1408
USD
18,5020
GBP
20,6298
CNY
2,6000
24 C
Ankara
24.2 C
İstanbul
28 C
İzmir
1 Ekim 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşam74 yaşında 50 yıldır kayak öğretiyor

74 yaşında 50 yıldır kayak öğretiyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye’nin ilk kayak eğitmenlerinden Erzurumlu Yıldırım Budak 74 yaşında 50 yıldır kayak öğretiyor.

Türkiye’nin dört bir tarafına dağılan birçok kayak eğitmeninin de hocası olan Yıldırım, bugüne kadar 10 binin üzerinde kişiye kayak öğretti. Sağlıklı olmasını kayağa bağlayan Yıldırım, son nefesine kadar sporu bırakmayı düşünmediğini ve 3 oğlunun da kayak eğitmenliği yaptığını söyledi.

Uzun yıllar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde kayak öğretmeni olarak görev yapan, 5 çocuk babası Budak Yıldırım, 1992’de emekli oldu. Budak, daha sonra Palandöken’de özel olarak kayak eğitmenliği yapmaya başladı. Türkiye’nin kayak merkezlerinde görev yapan birçok kayak eğitmeninin hocası olduğunu belirten Budak, bugüne kadar 10 binin üzerinde kişiye bu sporu öğrettiğini söyledi.

Kendisi gibi 3 oğlunun da kayak merkezlerinde kayak öğretmenliği yaptığını dile getiren Yıldırım Budak, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde kayak öğretmenliği yaparken çocukları yetiştiriyorduk. 1992 yılında emekli oldum ve Bursa Uludağ’da 14 yıl kayak öğretmenliği yaptım. Erzurum’a döndüm ve mesleğimi Palandöken’de sürdürmeye başladım. 2 kızım, 3 oğlum var. Oğullarımın 3’ü de benden örnek alarak kayak hocası oldu.

74 yaşında 50 yıldır kayak öğretiyor
74 yaşında 50 yıldır kayak öğretiyor

Ben 67 senedir kayak yapıyorum, 50 yıldır da kayak hocasıyım. 5 yaşından beri kayıyorum. Dünyanın en güzel sporu, kayaktır. Hele ki Erzurum gibi bir şehirde yaşıyorsan. Ortam çok güzel, kar güzel, her imkan var. Ömrüm olursa birkaç yıl daha bu işi yapmayı istiyorum” diye konuştu.

Yıldırım Budak’tan kayak dersi alan Nisa Bengisu ise “Kayağı yeni öğrenmeye başladım. Hocamıza çok güveniyoruz. Kayak yapmak çok eğlenceli” dedi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler