15.8 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
19.7 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler7 ilde FETÖ'nün mahrem yapılanması'na operasyon

  7 ilde FETÖ’nün mahrem yapılanması’na operasyon

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Ankara merkezli 7 ilde Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki FETÖ’nün mahrem yapılanması’na operasyon düzenlendi 11 gözaltı kararı verildi.

  Mahrem hizmetler yapılanmasına yönelik soruşturmada, 3’ü aktif görevde 11 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı‘ndan yapılan açıklamaya göre, FETÖ/PDY’nin Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki ‘mahrem hizmetler’ olarak adlandırılan yapılanmasına yönelik soruşturmada, 3’ü aktif görevde, 3’ü ihraç, 2’si geçici olarak görevden uzaklaştırılmış, 2’si emekli 10 subay, astsubay ile daha önce ilişiği kesilmiş askeri öğrencinin örgüt ile irtibatlı olduğu belirlendi.

  7 ilde fetö'nün mahrem yapılanması'na operasyon
  7 ilde FETÖ’nün mahrem yapılanması’na operasyon

  Görev yaptıkları illerde büfe, bakkal, market gibi umuma açık iş yerlerinde bulunan kontörlü sabit hatlarla ‘sivil imam’lar ile iletişim sağladıkları tespit edilen 11 şüpheli hakkında Ankara merkezli 7 ilde gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin yakalanmasına yönelik Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce çalışma başlatıldı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler