TRY - Türk Lirası
EUR
18,2355
USD
17,9126
GBP
21,6250
CNY
2,6489
23.5 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.7 C
İzmir
7 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş Dünyası7 bin ton tereyağı ihracatına izin verildi

  7 bin ton tereyağı ihracatına izin verildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tarım ve Orman Bakanlığı, 7 bin ton tereyağı ihracatına eylül sonuna kadar izin verdi. İhracat izni yalnızca bakanlıktan onaylı süt ve süt ürünleri üreten işletmelere verilecek.

  Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan duyuruya göre; toplam 7 bin ton tereyağı ihracatına 30 Eylül’e kadar müsaade edilecek. İhracat izni yalnızca bakanlıktan onaylı süt ve süt ürünleri üreten işletmelere verilecek.

  Başvurular, 27 Haziran saat 17.00’ye kadar Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’ne dilekçe ve istenilen belgelerle yapılacak. İl ve ilçe tarım ve orman müdürlüklerine yapılan başvurular, değerlendirmeye alınmayacak. Sonradan yapılacak itiraz başvuruları ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak. Firmalara tahsis edilen miktarlar için 30.09.2022 tarihinden sonra veteriner sağlık sertifikası düzenlenmeyecek.

  Müracaatlar ve belgeler, değerlendirildikten sonra geçici liste 30 Haziran’da ‘www.tarimorman.gov.tr/GKGM’ internet adresinde yayımlanacak. Geçici listeye itirazlar en geç 4 Temmuz saat 17.00’ye kadar Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğe dilekçeyle yapılacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler