TRY - Türk Lirası
EUR
16,8485
USD
15,9350
GBP
19,9107
CNY
2,3808
13.5 C
Ankara
16.6 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşam7 aylık SMA'lı Yasmin'in yaşam savaşı

  7 aylık SMA’lı Yasmin’in yaşam savaşı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Aksaray’da kendisini taşıyan ambulansın kaza yapması sonucu yaralanan Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 hastası 7 aylık SMA’lı Yasmin, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

  Kaza sırasında bağlı olduğu cihazların çıkması sonucu bir süre de nefessiz kalan  Yasmin Elif Salman’ın annesi Hilal Salman, “O ambulanstan sağ çıkmamız büyük mucizeydi. Tıbbi cihazlarımız da zarar gördü. Şu an dualarınıza ve yardımlarınıza her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Hastaneden gelecek iyi haberi bekliyoruz” dedi.

  Adana‘da yaşayan kurye Vedat Salman (23) ile hastanede temizlik görevlisi olarak çalışan Hilal Salman (21) çiftinin SMA Tip-1 hastası bebekleri Yasmin Elif, rutin kontrolleri için İstanbul’da özel bir hastaneye götürüldü. 26 Nisan günü evlerine dönmek için yola çıkan Hilal Salman ile minik kızını taşıyan özel ambulans, saat 02.00 sıralarında Aksaray- Adana yolunun 32’nci kilometresinde takla attı.

  7 aylik smali yasminin yasam savasi 2 - yaşam - haberton
  26 Nisan günü evlerine dönmek için yola çıkan Hilal Salman ile minik kızını taşıyan özel ambulans, saat 02.00 sıralarında Aksaray- Adana yolunun 32’nci kilometresinde takla attı.

  Kazada, devrilen reflü yatağının altında kalan Yasmin Elif yaralandı. Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Yasmin Elif Salman, burada 2 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Yoğun bakıma alınan bebeğin enfeksiyon değerlerinin düşürülmesi için tedavisi sürüyor.

  CİHAZLAR ZARAR GÖRDÜ

  Anne Hilal Salman, “Ambulansın halini herkes gördü. Ölümden döndük. Ambulansın içinde üzerimize devrilen eşyaların arasında 5 dakika kızımı aradım. Bulduğumda bütün cihazlarından ayrılmıştı. O sırada trakesinden kaçan toz, toprak sonucu kızımda enfeksiyon meydana geldi. Aksaray’da ateş ve enfeksiyon değerlerinin yükselmesi nedeniyle Adana’ya sevk ettiler. Yoğun bakımda enfeksiyon tedavisi alıyor. Kaza sırasında aspirasyon, oksimetre, ventilatör, nemlendirici ve oksijen cihazlarımızda zarar gördü” diye konuştu. 

  7 aylik smali yasminin yasam savasi 1 - yaşam - haberton
  7 aylık SMA’lı Yasmin’in yaşam savaşı

  Kazanın ardından hala uyuyamadığını dile getiren Hilal Salman, sözlerine şöyle devam etti:

  “O gün ki çığlıklarım hala kulağımdan gitmiyor. Uykuya daldığım an o günü rüyamda görüyorum ve hemen kabusla uyanıyorum. Psikolojik olarak çok kötü bir durumdayım. O ambulanstan sağ çıkmamız bile büyük bir mucize. Yasmin’in şu an her zamankinden daha fazla dualarınıza ve desteklerinize ihtiyacı var. Valilik onaylı kampanyamız 4 aydır devam ediyor.

  1 lira dahi olsa ona destek olarak bizi bu süreçten kurtarabilirsiniz. Yasmin bu ülkenin evladı ve sizler onu hayatta tutabilirsiniz. Yasmin daha önce de 3 ay yoğun bakımdaydı. 1 haftadır bizimle birlikte ama bu kaza bizi yeniden ayırdı. Kızımın kaza sırasında üzerinde yattığı yastığı, giydiği kıyafetleri ve taktığı bandanasını koklayarak ayakta durmaya çalışıyorum. Hastaneden ayrılamıyorum ve gelecek iyi haberi bekliyorum.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler