16.4 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş Dünyası7 ayda 10 bin lira gelir sağladı

  7 ayda 10 bin lira gelir sağladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteklediği proje sayesinde okul, 7 ayda 10 bin lira gelir sağladı.

  Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 300 öğrencinin eğitim gördüğü Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün elektriği, binanın çatısına kurulan güneş enerjisi panelleriyle karşılanıyor. Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteklediği proje sayesinde okul, 7 ayda 10 bin lira gelir de sağladı.

  Burhaniye Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü çatısına kurulan güneş enerjisi panelleriyle, hem okulun aylık elektrik ihtiyacı karşılanıyor hem de elektrik satışı yapılıyor.

  7 ayda 10 bin lira gelir sağladı
  7 ayda 10 bin lira gelir sağladı

  ‘Güneşten üret, kendin tüket’ adıyla 2020 yılında Güney Marmara Kalkınma Ajansı desteğiyle projeyi hazırladıklarını söyleyen Burhaniye Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Gürhan Kuştutan,“Projemiz Balıkesir’de bir ilk. 2020 yılında Güney Marmara Kalkınma Ajansı desteğiyle hazırladığımız ve ‘Güneşten üret, kendin tüket’ adını verdiğimiz proje geçtiğimiz yılın Haziran ayında hizmete girdi. Güneş Enerjisi santralimizden 7 ayda 10 bin liralık elektrik satışı yaptık.

  Bu arada aylık 2 bin lira tutan faturalardan da kurtulmuş olduk. Şu anda kapasiteyi artırma çalışmalarımız devam ediyor. Bu da olursa daha iyi kapasite ile daha çok gelir elde edeceğiz. Bunun dışında proje sayesinde oluşturduğumuz atölye laboratuvarlarda öğrencilerimiz eğitim görmektedir. Pandemi nedeniyle eğitimlere 12’nci sınıflarla devam ediyoruz.

  Güney marmara kalkınma ajansı’nın desteklediği proje sayesinde okul, 7 ayda 10 bin lira gelir sağladı.
  Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteklediği proje sayesinde okul, 7 ayda 10 bin lira gelir sağladı.

  Amacımız, daha nitelikli eğitim vermektir. Bunu da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Güney Marmara Kalkınma Ajansı sayesinde uzun yıllar kullanılacak bir atölyeye de sahip olduk. Bu noktada Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Burhaniye Kaymakamlığı ve Burhaniye Ticaret Odası’nın da  katkılarıyla güzel bir proje oluşturduk. Artan bir ivme ile projenin olumlu katkılarını görüyoruz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler