TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitika6'lı masanın ilk kuruluş sebebi parlamenter sistem

  6’lı masanın ilk kuruluş sebebi parlamenter sistem

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “6’lı masanın ilk kuruluş sebebi. Biz parlamenter sistem çalışmalarımızı 2020 yılının sonunda bitirdik” dedi.

  Karadeniz gezisini sürdüren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gümüşhane’de bir otelde düzenlenen toplantıda parti yönetimi ve basın mensupları ile bir araya geldi. Seçimi ilk turda kazanmayı hedefledikleri belirten Babacan, “Altılı masanın ilk kuruluş sebebi parlamenter sistem. Biz parlamenter sistem çalışmalarımızı 2020 yılının sonunda bitirdik. Daha sonra diğer partilerinde çalışmalarını bitirmesini bekledik. Onlar da bitirince altılı masa kuruldu.

  6 partiden 6 genel başkan yardımcısı bir araya geldi. 4 aylık sıkı bir çalışma sonucunda partiler uzlaştı ve 6 partinin mutabık kaldığı bir parlamenter sistem çalışmasını kamuoyu ile paylaştık. Bu masanın şu an için bir başka önemli hedefi de ortak cumhurbaşkanı adayı. Gayret ediyoruz bunun için ve doğru olanında bu olduğunu düşünüyoruz. Gayretimiz bu seçimin ilk turda açık ara kazanılmasıdır. Bunun tek yolu da altı partinin ortak bir aday göstermesidir” diye konuştu.

  6'lı masanın ilk kuruluş sebebi parlamenter sistem
  6’lı masanın ilk kuruluş sebebi parlamenter sistem

  ‘A PLANIMIZ SEÇİMİ ALIP TÜRKİYE’NİN RESTORASYONUNA BAŞLAMAKTIR’

  Altılı masada adaylık konusunda uzlaşma sağlanamaması durumuna da değinen Babacan, şu ifadeleri kullandı:

  Deva partisi genel başkanı ali babacan,
  Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “6’lı masanın ilk kuruluş sebebi. Biz parlamenter sistem çalışmalarımızı 2020 yılının sonunda bitirdik” dedi.

  “Böyle bir durumda olması gereken her partinin genel başkanının cumhurbaşkanı adayı olarak çıkmasıdır. Parlamenter sistemde de her partinin genel başkanı doğal bir başbakan adayıdır. Bir uzlaşma olmadığı zaman mevcut sistem ile seçime giderken DEVA Partisi ortak bir aday konusunda uzlaşmanın içerisinde yer alamazsa DEVA Partisi’nin genel başkanı doğal olarak cumhurbaşkanı adayı olacaktır. Bizim A planımız; seçimi alıp bir an önce Türkiye’nin restorasyonuna başlamaktır. Şu anda yeniden ülkenin ayağa kalkabilmesi için gayret etmekten başka amacımız yoktur. Potansiyeli büyük bir partiyiz.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler