TRY - Türk Lirası
EUR
15,2572
USD
13,4487
GBP
18,2297
CNY
2,1216
-0.3 C
Ankara
1.6 C
İstanbul
4 C
İzmir
22 Ocak 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri6 yaşındaki Mira'dan 3 yılda 3 şampiyonluk

  6 yaşındaki Mira’dan 3 yılda 3 şampiyonluk

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kayseri’de 6 yaşındaki Mira wushu sporunda 3 yılda 3 şampiyonluk elde etti

  Kayseri’de, 3 yıl önce wushu sporuna başlayan Mira Özaktı (6), bu süreçte kazandığı 3 şampiyonluk ile dünya, Avrupa ve Türkiye’de dereceleri bulunan annesi Çiğdem Kiraz Şahin’in izinden gidiyor. Mira Özaktı, “Dünya Şampiyonu olup bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum. Annem gibi başarılı bir sporcu olmayı hedefliyorum” dedi. 

  ” Annem gibi başarılı bir sporcu olmayı hedefliyorum”

  Kayseri’de yaşayan Mira Özaktı, 3 yıl önce wushu sporuna başladı. 6 yaşındaki Mira, bu süreçte 3 kez Türkiye şampiyonluğu elde etti. Mira’yı bu süreçte wushu dalında 3 kez dünya şampiyonluğu, 20 kez Türkiye şampiyonluğu, 1 kez Avrupa üçüncülüğü, 1 kez de dünya ikinciliği bulunan annesi Çiğdem Kiraz Şahin yetiştiriyor. Mira Özaktı, önemli başarılar elde eden annesinin izinden gidiyor. Küçük yaşta önemli başarılar elde eden Mira Özaktı, “Spora 3 yaşındayken cimnastikle başladım. Sonra wushu sporunu yaptım. Dünya şampiyonu olup bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum. Annem gibi başarılı bir sporcu olmayı hedefliyorum” diye konuştu.

  ” Dünya şampiyonu olup bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum. Annem gibi başarılı bir sporcu olmayı hedefliyorum”

  Mira’nın annesi Çiğdem Kiraz Şahin ise “Kızım spora 3 yaşında cimnastikle başladı. El ayak ve koordinasyonu için cimnastik şart. Daha sonra wushu sporu ile tanıştırdım. Önce antrenmanlara geldi. Sonra kendisi görsel olarak öğrenmeye başladı. Biz öncelikle bu yaştaki çocuklara kazanma, kaybetme duygusunu aşılamıyoruz. Bir oyun gibi öğretiyoruz. Oyun tarzında öğrettiğimiz için çabuk algılayıp, öğreniyorlar. Mira’nın 3 Türkiye şampiyonluğu var. Kendi yaş gruplarıyla yarışıyor” ifadelerini kullandı.

  “MİRA’DA ÜSTÜN BİR YETENEK VAR”

  Mira’nın gelecekte iyi bir sporcu olacağına inandığını kaydeden Şahin, “Yarışmalar çok eğlenceli geçiyor. Mira’yı milli sporcu kadar titizlikle değerlendirmesek de ağabeyleri, ablaları kadar iyi yapmaya çalışıyor. Bilimsel olarak bakıldığında başarılı sporcuların çocukları da başarılı olabiliyor. Mira’da da gerçekten üstün bir yetenek var. Algısı çok açık. Antrenmanda da iyi yanıtlar veriyor. Mira’yı olimpiyat oyunlarında görmek isterim” şeklinde konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler