TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
27 Kasım 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerKültür ve Sanat6 ülke ile 'Siperden Sahneye Müzik' konseri

6 ülke ile ‘Siperden Sahneye Müzik’ konseri

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

“Büyük Taarruzun 100’üncü Yıl Dönümü Etkinlikleri” kapsamında Milli Savunma Üniversitesi’nde 6 ülkenin katılımıyla ‘Siperden Sahneye Müzik’ isimli konser gerçekleşti.

Büyük Taarruzun 100’üncü Yıl Dönümü Etkinlikleri” kapsamında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın katılımıyla Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Özbekistan müzik ekipleri ile TSK Armoni Mızıkası Moral ekibi tarafından Beşiktaş’taki Milli Savunma Üniversitesi’nde  “Siperden Sahneye Müzik” isimli konser gerçekleştirildi.

Konserde 6 ülkeden 64 kişi sahne alırken, 20’yi aşkın eser seslendirildi, dans gösterileri yapıldı. Programa, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yanı sıra Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Kazakistan Savunma Bakanı Yardımcısı Tümgeneral Sultan Kemaleddinov, Özbekistan Savunma Bakanı Yardımcısı Albay Xamdan Alikulovich Karshiev, Kırgızistan Savunma Bakanı Yardımcısı Tuğgeneral Akylbek İbraev de katıldı.

6 ülke ile ‘Siperden Sahneye Müzik’ konseri

“SAHNEDE DE ÇOK BAŞARILI OLDUKLARINI GÖSTERDİLER”

Konserin ardından teşekkür konuşması yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Çok güzel bir hava getirdiniz. Türk yurdu, ana yurdu, akrabalığımız, kardeşliğimiz ve bir aile olduğumuzu bir kez daha burada somut şekilde gösterdiniz. Burada kardeş olduğumuzu, dost olduğumuzu bir ve beraber olduğumuzu ve bir aile olduğumuzu bir kez daha somut olarak görme fırsatı bulduk. Askerler, savunma ve güvenlikle ilgili insanlar da bizim gibi burada kendi ülkelerinin, milletlerinin savunmasını yapan insanlar da bir taraftan savunma ve siperde görevlerini yaparken diğer taraftan sahnede de çok başarılı olduklarını bir kez daha gösterdiler. Türk askerinin olduğu gibi tüm akrabalarımızın, kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın da sanatla ne kadar ilgili olduğunu görme fırsatı bulduk. Ben bundan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“BİZLER BİR AİLEYİZ”

“Büyük Taarruzun 100’üncü Yıl Dönümü Etkinlikleri” kapsamında Milli Savunma Üniversitesi’nde 6 ülkenin katılımıyla ‘Siperden Sahneye Müzik’ isimli konser gerçekleşti.

Bakan Akar, “Bu ilk olacak. Bundan sonraki dönemlerde de bizim bir araya gelmemiz mümkün olacak. Birlikte, değişik coğrafyalarda, değişik yerlerde, görüşmek ve konuşmak suretiyle halkımızla buluşmak suretiyle, birliğimizi, beraberliğimizi, aile ve kardeş olduğumuzu tekrar tekrar hatırlama ihtiyacımız var. Bu görevi yerine getireceğiz. Bizler bir aileyiz. Türk ailesi. 2 bin 500 yıllık büyük Türk hakanlığının devamıyız. Bu nedenle coğrafyalarımız farklı olsa da millet olmamızın, bir olmamızın, beraber olmamızın şuurunda olmamız lazım. Özellikle savunma ve güvenlik konusunda, personelin eğitimi konusunda birlikte olmamızın çok önemli olduğunu ve bu konudaki farkındalığımızın her geçen gün de arttığını memnuniyetle görüyorum. Biz bir ve beraber olduğumuz takdirde çok önemli işler yapacağımızı değerlendiriyorum” ifadelerini kullandı.

“KEDERDE VE KIVANÇTA BİRİZ”

Bakan Akar, “Ortak değerlerimizi, kültürümüzü, dilimizi, tarihimizi, coğrafyamızı, adet ve geleneklerimizi bir kez daha hatırlamak suretiyle birlikteliğimizin çok daha güçlü ve kuvvetli hale gelmesi, bunun ise bundan sonra yapacağımız başta savunma ve güvenlik olmak üzere diğer çalışmalar için de son derece faydalı olacağını bilmemiz lazım. Kederde ve kıvançta biriz ve beraberiz. Bu birlikteliğimizin ülkelerimiz, milletimiz, vatandaşlarımız ve silahlı kuvvetlerimiz, ordularımız için de çok faydalı, iyi olmasını, hayırlara vesile olmasını da bir kez daha temenni ediyorum. Zafer Bayramımızın tekrar kutlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler