13.2 C
Ankara
14 C
İstanbul
12.6 C
İzmir
Salı, Nisan 20, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş Dünyası6 ton cam 2 ton da pet şişeyi ekonomiye geri kazandırdı!

  6 ton cam 2 ton da pet şişeyi ekonomiye geri kazandırdı!

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Karaman’ın Ermenek ilçesinde çay bahçesi işleten Oğuz Darçın (55), yaklaşık 30 yıldır iş yerinde biriktirdiği atık olan 6 ton cam 2 ton da pet şişeyi ekonomiye geri kazandırılması için Ermenek Belediyesi’ne teslim etti. 

  Darçın, ”Biriktirdiğim şişeleri Ermenek Belediyesi’ne devrederek geri dönüşümde kullanmalarına imkan sağladım. Yapmış olduğum işten gurur diyorum. Diğer esnaf arkadaşlarım da aynı duyarlılıkta olmalarını tavsiye ediyorum.” dedi. 

  Karaman'ın ermenek ilçesinde çay bahçesi işleten oğuz darçın (55), yaklaşık 30 yıldır iş yerinde biriktirdiği atık olan 6 ton cam 2 ton da pet şişeyi ekonomiye geri kazandırılması için ermenek belediyesi'ne teslim etti.
  Karaman’In Ermenek Ilçesinde Çay Bahçesi Işleten&Nbsp;Oğuz Darçın (55),&Nbsp;Yaklaşık 30 Yıldır Iş Yerinde Biriktirdiği Atık Olan 6 Ton Cam 2 Ton Da Pet Şişeyi Ekonomiye Geri Kazandırılması Için Ermenek Belediyesi’Ne Teslim&Nbsp;Etti.&Nbsp;

  Ermenek’te oturan Oğuz Darçın, 30 yıl önce işlettiği çay bahçesinde kullanılan içeceklerin cam ve pet şişelerini çöpe atmayıp biriktirmeye başladı. Çuval çuval biriktirdiği şişelerin ekonomiye kazandırmak içinde Ermenek Belediyesine teslim etti. 6 ton cam, 2 ton pet şişe olmak üzere biriktirdiği 8 ton şişeler belediye işçileri tarafından kamyonete yüklenip geri dönüşüm tesisine götürüldü. 

  6 ton cam 2 ton da pet şişeyi ekonomiye geri kazandırdı
  6 Ton Cam 2 Ton Da Pet Şişeyi Ekonomiye Geri Kazandırdı

  Yaptığı içten gurur duyduğunu belirten Oğuz Darçın, “30 yıldır, çay bahçesini işletiyorum. Buradan çıkan atık şişeleri 30 yıldır hiç çöpe atmadım. Bunları bahçemde müsait bir yerde biriktirdim. Sonra bunları Ermenek Belediyesine devrederek, geri dönüşümde kullanmalarına imkan sağladım. Yapmış olduğum işten gurur duyuyorum. Diğer esnaf arkadaşlarıma da aynı duyarlılıkta olmalarını tavsiye ediyorum.” diye konuştu.  

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler