TRY - Türk Lirası
EUR
18,4111
USD
18,5741
GBP
21,0965
CNY
2,6102
12.2 C
Ankara
16.3 C
İstanbul
16 C
İzmir
6 Ekim 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYerel Haberler5G teknolojisi İstanbul Havalimanı'nda kullanılacak

5G teknolojisi İstanbul Havalimanı’nda kullanılacak

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

5G teknolojisi yarın ilk kez İstanbul Havalimanı’nda test amaçlı kullanılmaya başlanacak ve 3 büyük GSM operatörü düzenlenecek lansmanda 5G alanında kabiliyetlerini sergileyecek.

İstanbul Havalimanı’nda düzenlenecek 5G teknolojisinin ilk kez uygulanacağı lansmana Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da katılacak. Yarın İstanbul Havalimanı’nda kullanılmaya başlanacak 5G teknolojisi, ilk aşamada test amaçlı faaliyete geçecek ve telefonu 5G uyumlu olanlar da havalimanında bu deneyimi yaşabilecek.  

5g teknolojisi istanbul havalimaninda kullanilacak 1 - yerel haberler - haberton
5g teknolojisi i̇stanbul havalimanı’nda kullanılacak

YENİ TEKNOLOJİ BİR SANİYEDE 20 GİGABAYTLIK VERİ İNDİRME HIZINA SAHİP OLACAK

Tüm dünya ile birlikte 5G’ye aynı zamanda geçmeyi planlayan Türkiye’de geçiş ile birlikte elektronik haberleşme sektörü şu anki ses, veri ve görüntü iletiminde daha kaliteli olacak. 4G olarak adlandırılan dördüncü nesilde saniyede 550-800 megabaytlık veriyi iletebilme olanağı sağlanıyordu. 5G olarak tanınan beşinci nesil teknoloji ise normal olan 6 gigahertz frekans bandından daha fazla olarak hizmet verirken, 10 gigabayt veri gönderme kapasitesi bulunuyor. Yeni teknoloji bir saniyede 20 gigabaytlık veri indirme hızına sahip olacak.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler