23.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
Salı, Temmuz 27, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşam58 yılda ilk kez ayrılan çiftin duygu yüklü buluşması

  58 yılda ilk kez ayrılan çiftin duygu yüklü buluşması

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Samsun’da yaşayan Marta çifti 58 yılda ilk kez ayrılan çift ayrılığa dayanamayıp hastane odasında bir araya geldi

  Samsun’da yaşayan Nermin Marta (84), diyabet, tansiyon ve enfeksiyon şikayetleri nedeniyle hastaneye yatırıldı. 58 yıldır eşinden hiç ayrı kalmayan Erol Marta (86) rahatsızlığı nedeniyle evden çıkıp hastaneye gidemedi. 3 hafta ayrı kalan çifti, çocukları hastanede bir araya getirdi. Duygusal anların yaşandığı buluşma anı, cep telefonu kamerası kayıtlarına yansıdı.

  İlkadım ilçesinde yaşayan 58 yıllık evli Nermin ve Erol Marta, birbirlerine duydukları sevgi ve saygıyla örnek bir çift oldu. Yıllar içinde rahatsızlanan Nermin Marta, birkaç kez hastaneye yatırıldı, eşi de ona refakat etti, ya da sık sık ziyaret etti.

  58 yilda ilk kez ayrilan ciftin duygu yuklu bulusmasi 5 - yaşam - haberton
  58 Yılda Ilk Kez Ayrılan Çiftin Duygu Yüklü Buluşması

  3 hafta önce diyabet, tansiyon ve enfeksiyon şikayetleri artan Nermin Marta, yapılan tetkiklerin ardından hastaneye yatırıldı. Yürümekte zorluk çeken Erol Marta ise bu süre zarfında eşini göremedi. Annesine refakat eden çiftin kızları Esra Marta Calap, ablasının da devreye girmesiyle babasıyla annesini buluşturma kararı aldı. Babasını hazırlayan Calap, taksiyle hastanenin yolunu tuttu. 3 haftanın ardından asırlık çınarların kavuşma anını ise kızları Calap, cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

  “Hem eşim hem ben çok mutlu olduk “

  Eşini görünce çok mutlu olduğunu anlatan Erol Marta, “Kızımla eşimi ziyaret ettik. Çok güzeldi, onu çok özlemiştim. 3 hafta onu göremedim. Hem eşim hem ben çok mutlu olduk. 58 yıllık hayat arkadaşım ve bunun sırrı sevgidir. Başka bir şey yok. Gençlerin de bizim gibi olmasını dilerim. Gençler, birbirlerini çok sevsinler ve anlayış göstersinler” dedi.

  58 yilda ilk kez ayrilan ciftin duygu yuklu bulusmasi 3 - yaşam - haberton
  58 Yılda Ilk Kez Ayrılan Çiftin Duygu Yüklü Buluşması

  “58 yıllık evliliklerinde ilk kez bu kadar ayrı kaldılar”

  Anne ve babasının ilk defa bu kadar ayrı kaldığını söyleyen Esra Marta Calap, “İlk kez böyle uzun soluklu bir hastane sürecimiz oldu. Bu nedenle birbirlerini de çok özlediler. Ablam annemin yanında refakatçiyken, görüntülü arayarak anne ve babamı görüştürüyorduk. Ancak sanal ortam özlemi gidermeye yetmedi. Ablamla, anne ve babamı buluşturmaya karar verdik. Ben babamı hazırladım, çünkü tek başına kalkamıyor ve yürüyemiyor. Daha sonra onları buluşturduk, çok duygulu anlar yaşandı, biraz da olsa özlemlerini giderdik. 58 yıllık evliliklerinde ilk kez bu kadar ayrı kaldılar. Birbirlerini çok seven bir çift, Allah ayırmasın diyorum. Annem de çok sevindi, birbirlerine sarıldılar. Birbirlerini tamamlayan bir çift, anlayış ve sevgi ise en önemlisi. Annemin durumu da daha iyiye gidiyor” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler