TRY - Türk Lirası
EUR
17,4077
USD
16,7438
GBP
20,1623
CNY
2,4987
20.9 C
Ankara
26.6 C
İstanbul
33 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşam500'e yakın kedi ve köpeği besliyor

  500’e yakın kedi ve köpeği besliyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Konya’nın Seydişehir ilçesinde Ayla Sayar (35), belediyenin kendisine tahsis ettiği 2 bin metrekarelik arazide 500’e yakın kedi ve köpeği besliyor.

  Seydişehir’de 2 çocuk annesi Ayla Sayar, 5 yıl önce kaza sonrası bacakları kırılan 2 engelli köpeği evine alıp, sahiplendi. Sokak hayvanlarına duyarlılığı artan Sayar, gün geçtikçe bakıma muhtaç sokak hayvanlarını da evine alarak bakımlarını üstlendi. Bir süre sonra sayıları artan sokak hayvanları için Seydişehir Belediyesi’nden yardım isteyen Ayla Sayar’a 2 bin metrekarelik bir arazi tahsis edildi. Sayar, buradaki barınakta 500’e yakın köpek ve kediyi beslemeye çalışıyor.  

  500'e yakın kedi ve köpeği besliyor
  500’e yakın kedi ve köpeği besliyor

  ‘HEPSİNE ANNELİK YAPIYORUM’

  Bakımını üstlendiği hayvanların sayısının artmasıyla zorluk çektiğini belirten Ayla Sayar, şunları söyledi:

  “Buradaki sokak hayvanlarının hepsine annelik yapıyorum. Kendi evlatlarımdan ayırt etmiyorum. Hepsi benim çocuğum sayılır. Engelli 2 tane köpeğin bakımını üstlenmiştim. Onların tedavilerini yaptırdım. Onlar için bahçe kiraladım. Bir, iki derken sokak hayvanları bahçede çoğaldılar. Sonra çok ses çıkardıkları için şikayet oldu.

  Konya'nın seydişehir ilçesinde ayla sayar (35), belediyenin kendisine tahsis ettiği 2 bin metrekarelik arazide 500'e yakın kedi ve köpeği besliyor.
  Konya’nın Seydişehir ilçesinde Ayla Sayar (35), belediyenin kendisine tahsis ettiği 2 bin metrekarelik arazide 500’e yakın kedi ve köpeği besliyor.

  Seydişehir Belediyesi de bana bu yeri verdi. Hayvanları buraya taşıdım, burada da çoğaldılar. 50- 60 havyan varken şimdi 500’e yakın hayvan var. Artık zorlanmaya başladım. Tek başıma bu kadar hayvana yetememeye başladım. Belediyemiz mama ve su desteğinde bulunuyor; ama yetersiz kaldıkları zamanlar da oluyor. Ben bu hayvanlara baktığım için çok mutluyum. Burası benim için bir cennet gibi. Buradaki hayvanların hepsi benim için ayrı ayrı evlat. Hastalanan olunca evime götürüp bakıyorum.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler