TRY - Türk Lirası
EUR
20,527
USD
18,805
GBP
23,021
CNY
2,793
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaYazarlar50 yıllık Natalie Scheublin cinayet davasında gelişme

50 yıllık Natalie Scheublin cinayet davasında gelişme

Tuba Türk Çınar
Tuba Türk Çınarhttps://haberton.com/
Tuba Türk Çınar, İstanbul doğumlu yazar, biyogüvenlik ve biyosavunma ile ilgili çalışmalar yürütmektedir. "Adli Laboratuvarlarda Biyogüvenlik" adlı bir kitabı ve akademik çalışmaları vardır. Haberton haber sitesinde, Savunma Sanayi ile ilgili bir dergide ve bilimsel bir blogda yazılar yazmaktadır. Bölüm yazarlığı yaptığı kitaplar da bulunmaktadır. Halen, ülke güvenliği ve ajan tespit sistemleri ile ilgili çalışmalar yürütmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

Haftanın Öne Çıkanları

50 yıllık Natalie Scheublin cinayet davasında gelişme!… 76 yaşındaki Arthur Massei, Haziran 1971’de evinde ölü bulunan Natalie Scheublin’in ölümüyle ilgili olarak birinci derece cinayet suçlamasıyla suçlandı ve tutuklandı.

Parmak izi analizi, günümüzde suçlunun tespitinde kullanılan yöntemlerden biridir. Yapılan araştırmalara göre M.Ö. 1300’lerde ticari kontratların yazıldığı kil tabletlere iki tarafın da parmak basarak imzalarını bıraktıkları biliniyor. Eski dönemlerde parmak izi imza olarak kullanılmış, hatta parmak izi arşivi bile tutulmuş. Kaynaklara göre parmak izi çalışmaları 1880’lerde başlamış. Parmak izi yardımıyla bir cinayetin çözülmesi ilk kez 1892’de Arjantin’de gerçekleşmiş. İşte tam da bu konuda Marc Fortier , Thea DiGiammerino , Brian Burnell ve Michael Rosenfield tarafından kaleme alınan haber ilginizi çekebilir!

50 yıllık natalie scheublin cinayet davasında gelişme
50 yıllık Natalie Scheublin cinayet davasında gelişme

76 yaşındaki Arthur Massei, Haziran 1971’de evinde ölü bulunan Natalie Scheublin’in ölümüyle ilgili olarak birinci derece cinayet suçlamasıyla suçlandı ve tutuklandı. Bedford kasabasında onlarca yıllık cinayet çözüme kavuşturuldu.

“10 Haziran 1971’de 54 yaşında olan Natalie Scheublin, kocası Raymond Scheublin tarafından evinin bodrum katında ölü bulundu. Natalie Scheublin, bilekleri bağlı bir şekilde yerde yüzüstü yatıyordu. Boynuna bağlanmış bir şey, vücudunda bıçak izleri vardı, kafasını bir yere vurmuş ve düşmüş gibiydi. Hırsızlık olayı gibi görünüyordu ama evden alınan herhangi bir şey yoktu. Fakat kurbanın arabası yoktu. Araç bir süre sonra bir hastane bahçesinde bulundu.

Müfettişler temizlendiği şüphelenilen araçtan parmak izi almayı başardılar. Parmak izi o zaman hiç kimse ile eşleştirilemedi, başka birine ait olduğu belirlendi. Daha sonra 1999’da parmak izi, FBI’ın Otomatik Parmak İzi Tanımlama Sistemi’nden geçirildi – ki bu cinayet sırasında mevcut değildi. Massei ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı. Kendisine bir organize suçun ulaştığını, kadını öldürmesi için ona teklif verildiğini fakat kabul etmediğini söyledi.”

2019’da savcılık, Natalie Scheublin davasını gözden geçirmek için birim kurdu. O zaman, müfettişler 1990’larda Massei ile bankaları dolandırma planlarında yer aldığını itiraf eden bir tanık buldular. Bu tanık, müfettişlere Massei’nin sık sık bir bıçak taşıdığını ve daha önce birini bıçakla öldürdüğüyle övündüğünü söyledi. Bu ve davanın incelenmesi sırasında toplanan diğer bilgiler, müfettişlere Massei aleyhindeki davada yeterli bilgi verdi. Massei’nin evinde olaysız bir şekilde tutuklandığını söyledi. Çarşamba sabahı Woburn’da mahkemeye çıkarılması planlanıyor.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler